Відьми всього світу злетяться на Вальпургієву ніч до Німеччини

Вальпургієва ніч є щорічним святом відьом, що збираються до свого повелителя сатани на горі Брокен, де справляють свій шабаш.

Вальпургієва ніч - це найважливіше з язичницьких свят, присвячених родючості. Вальпургієва ніч оголошується в ніч з 30 квітня на 1 травня в ознаменування розквітаючої весни.

Назва Вальпургієвої ночі пішла від збігу зі святкуванням 1 травня пам'яті святої Вальпурги (Вальбурги), сестри святої Віллібальди, канонізованою в 778 році.

За легендою, Вальпургієва ніч є щорічним святом відьом, що збираються в цю ніч до свого повелителя, сатани, на високій, недоступній горі Брокен, де і справляють свій шабаш.

Повір'я, наведене також Гете в першій частці "Фауста", виникло наприкінці VIII століття, ймовірно, так само, як виникла і поширилася віра в чаклунок і відьом взагалі.

Оскільки 1 травня з особливою урочистістю святкувалося язичниками (перше весняне свято, Белтайн), то старі жінки і взагалі все ті, хто не міг відразу відмовитися від язичницьких звичаїв на користь християнства, незважаючи на строгу заборону (під страхом страти), продовжували збиратися в недоступних місцях, щоб належними чином; тобто піснями і танцями, зустріти 1 травня.

Вогнища та безлюдна місцевість сприяли поширенню в народі розповідей про відьом, що збираються в цю ніч в різних недоступних місцях.

Вальпургієву ніч увічнили в своїх творах Іоганн Вольфганг фон Гете ("Сон у Вальпургієву ніч" в "Фаусті"), Шарль Гуно (балет "Вальпургієва ніч" в опері "Фауст"), Михайло Булгаков (сцени в романі "Майстер і Маргарита") і ін.

Ще одним цікавим фактом є те, що Адольф Гітлер застрелився саме 30 квітня 1945 року. І саме в цю ніч почав написання Сатанинської Біблії Антон Шандор ЛаВей.

Читайте також:

Ізабель Аджані стала "відьмою"

У Гамбії за підозрою у чорній магії затримали тисячу людей

Кожен 4-й європеєць боїться п'ятниці 13-го

Костюм Сари Пейлін - найбажаніший на Хелловін
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: