Відпочинок "на шару"

Відпочинок за так званими "гарячими" путівками з'явився в Україні та став популярним за останні декілька років

Відпочинок за так званими "гарячими" путівками, або "відпочинок на шару", як його називають туроператори, з'явився в Україні та став популярним за останні декілька років.

turkey
Курорт у Туреччині. (Фото: www.bookings.net)
В пік сезону "гарячі" путівки стають дійсно таки "палаючими", і час заявки та купівлі їх в агентстві складає 2 - 3 години, відзначає "Україна молода".

За словами представників туристичного бізнесу, найбільшим попитом користуються "гарячі" путівки на морські курорти, де діє безвізовий режим, серед яких - Єгипет, Туреччина, Туніс тощо.

В той же час, шансів відпочити за "гарячою" путівкою у країнах, де існують візи (Мальта, Греція, Іспанія, Італія) - значно менше. В таких випадках тур "палає" до кінцевої дати продажу, що встановлюється терміном оформлення документів (наприклад, якщо віза відкривається за 14 днів, то і продаж закінчується за 14 днів до виїзду).

Між тим, вартість "гарячого" туру протягом останнього дня продажу може знижуватись кожну годину і бути мінімальною до 17:30 вечора. Хоча "гарячі" путівки наявні завжди, їх кількість різко знижується в періоди так званого "високого сезону": на травневі свята, в липні - серпні та в період новорічних свят.

В пік сезону "гарячі" тури дістаються переважно постійним клієнтам або ж найбільш спритним туристам.

До речі, у деяких європейських країнах існує така практика, коли люди приїздять в аеропорт з речами і купують путівку в туроператора за годину до вильоту.

Звідки беруться "гарячі" тури і скільки вони коштують

Існує певна ціна на туристичні тури, на яку розраховує туроператор впродовж сезону. Якщо з якої-небудь причини ці путівки не продаються, наприклад, клієнта не влаштовує висока ціна або він відмовляється від путівки, тоді її вартість починає падати. Таким чином і з'являються "гарячі" путівки.

Слід зазначити, що в першу чергу збитків зазнає туроператор, клієнт в даному випадку тільки виграє. "Гарячі" путівки не плануються заздалегідь, а є засобом для уникнення втрат туроператора. Путівки, що традиційно "палають", з'являються під час літнього і зимового сезону, і лише по гарантованих туристичних базах. Тобто це місця в готелях, які були проплачені заздалегідь.

"Гарячі" путівки - це збитки компанії, але набагато менше, ніж у випадку, якщо цією путівкою взагалі ніхто не скористається. Щоб мінімізувати збитки, туроператори скорочують ціни за рахунок свого заробітку.

Найчастіше вартість путівки знижується на 10 - 15%. Але загальна знижка на "палаючі" тури може становити до 70%. Наприклад, вартість відпочинку в Туреччині у тризірковому готелі з харчуванням, у розпал сезону (звичайно, за умови "гарячої" путівки), складатиме 250 – 300 доларів, а в п'ятизірковому - 500 – 600 доларів. В Єгипті ж можна відпочити за 200 – 400 "американських президентів". Відзначимо, що ринкова ціна таких турпутівок на початку на 10 - 50% вища.

Не в пік сезону "гарячу" путівку можна придбати взагалі за "смішною" ціною - від 100 доларів за тиждень проживання.

Ціна тієї чи іншої путівки залежить від початкової вартості туру та місця перебування відпочивальника.

Чи не єдина незручність при купуванні "гарячої" путівки – доведеться в буквальному розумінні "сидіти на валізах", або ж бути готовим раптово піти у незаплановану відпустку чи за дві години до вильоту зібрати речі і нічого при цьому не забути.

Багато хто ж з відпочивальників, як правило, планує свою відпустку заздалегідь.

Де та як придбати "гарячу" путівку

Найпростіший та найшвидший спосіб придбання "гарячого" туру - через мережу інтернет (на сайтах багатьох туристичних операторів розміщується інформація про "гарячі" путівки, і вона постійно оновлюється), відзначає "Україна молода".

Єдине обмеження, яке накладають майже всі туристичні оператори - "гарячу" путівку, на відміну від звичайної, можна забронювати тільки після повної передоплати її вартості.

Процедура купівлі та оформлення путівки відбувається просто й швидко. Все залежить від того, до якої країни ви зібрались їхати. Так, якщо ви місцем відпочинку обрали курорти Туреччини чи Тайланду, то візу купуєте окремо (її вартість не входить до ціни туру), тобто в аеропорту після прильоту до однієї з названих країн. Така віза в середньому коштує 20 - 25 доларів і розрахована як на дітей, так і на дорослих. А наприклад в Тунісі оформлення цього документа для громадян України - безкоштовне.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: