Адепти різних релігій часто зображують на іконах політиків, царів та історичних діячів, прирівнюючи їх до образу святих.
Деякі віруючі моляться на політиків. З волі іконописців екс-президент Віктор Ющенко і нинішній глава держави Віктор Янукович стали поруч з Богородицею. У Росії та Білорусі з німбами "красуються" Володимир Путін і Олександр Лукашенко. Є й ті, хто вважають святими Йосипа Сталіна та Адольфа Гітлера. Частина цих "ікон" - справа рук адептів різних релігійних рухів.
Понад три роки тому в сільському храмі в Верин почали писати сімейство Ющенків. Вони символізують українську родину, святе сімейство - під час інавгурації Ющенко стояв у Софійському соборі, ставши навколішки.
Віктора Януковича помістили на ікону ще 10 років тому - в Донецьку. Ікона у вигляді символу Донбасу - терикону - писалася на честь міленіуму, і крім біблійних персонажів, на ній зображені люди, якими пишається місто: шахтарі, металурги, лікарі. Поруч з Богородицею - два нардепи-регіонали. Ліворуч - Володимир Рибак, праворуч - Віктор Янукович (на той час були відповідно мером і губернатором).
Лідер ОУН Степан Бандера, командувач УПА Роман Шухевич, Митрополит Галицький Андрій Шептицький, письменник Іван Франко, поет Тарас Шевченко теж є на іконі. На ній ангели тримають тризуб, а не хрест. Остання викликало у багатьох віруючих обурення. Зброя грецького Посейдона та індійського Шиви в християнстві часто описується як зброя диявола. Однак, тризуб з часів перших християн - також символ Трійці, і його в ті роки часто використовували замість хреста.
Увінчаний німбом Олександр Лукашенко витканий на величезному, заввишки з шестиповерховий будинок, полотні "Гобелен століття" ще в 1996 році. Художник вирішив відобразити одвічну битву добра зі злом, боротьбу Христа і Антихриста, і помістив поруч з ангелами та святими відомих політиків минулого століття (Вінстона Черчілля, Білла Клінтона, Бориса Єльцина та ін). Примітно, що Лукашенко поміщений трохи вище, ніж Спаситель.
Кілька років тому в одному з сіл під Нижнім Новгородом з'явилася околохристиянська організація "Церква матушки Фотинії світлоносної", лідер якої закликав молитися на Володимира Путіна в буквальному сенсі.
У храмі Пресвятої Богородиці в містечку Аксіуполі (північ Греції) на одній зі стін іконописець намалював Леніна з ножицями, який стриже бороду закутому в наручники святому Луці (російського архієпископа Луку Войно-Ясенецького кілька разів заарештовували в 20-30-х роках минулого століття, зараз він один з найбільш шанованих святих у сучасній Греції). Сюжет символізує утиск духовенства з боку більшовиків, але серед святих отців виникли затяті супротивники "образу Леніна".
Два роки тому комуністи Санкт-Петербурга звернулися до керівництва РПЦ з проханням канонізувати Йосифа Сталіна. Як і слід було очікувати, реакція духовенства була категорично негативною.
Однак, незважаючи на відмову РПЦ, художники вирішили втілити ідею в життя - з'явилися ікони, на яких "Батько Народів" сусідить зі святим Олександром Невським. На іншій іконі (після скандалу її прибрали з підмосковного храму) Сталін стоїть поруч зі святою Матроною Московською.
Назва сектантського руху "царебожник" говорить саме за себе. Серед їх ікон є й такі, де з німбами зображені Петро Перший та інші. І згідно з їхнім вченням, антихрист буде убитий не Христом, а "прийдешнім царем".
В кінці минулого століття серед ультра-націоналістів і монархістів виникла ідея канонізувати Івана Грозного - нібито йому молилися ще в XVI-XVII столітті. Також у Росії чимало тих, хто називає Григорія Распутіна "святим старцем".
Про святості сім'ї останнього російського імператора Миколи II почали говорити вже незабаром після розстрілу. У кінці XIX століття з'явилося кілька мироточивих ікон Миколи II.
Російська Катакомбна Церква істинно-православних християн "канонізувала" Адольфа Гітлера, як "обіцяного Вождя-визволителя" (від окупантів більшовиків). Втім, самі сектанти стверджують, що подібних "ікон" не робили.
У Румунії на фресці є Джордж Буш-старший, Іоанн-Павло II і Михайло Горбачов.
У Києво-Печерській Лаврі освятили ікону із зображенням Сталіна