Виявила надзвичайну емпатію та інтелект: дика свиня врятувала малих поросят

Автор
Богдан СкавронБогдан Скаврон
Дата публікації
Перегляди
3565
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Виявила надзвичайну емпатію та інтелект: дика свиня врятувала малих поросят

Фото: pixabay.com

Науковці вперше зафіксували випадок, коли кабани демонструють рятувальну поведінку, яка вважається складною формою емпатії.

Самка дикого кабана продемонструвала високий рівень інтелекту та емпатії, коли намагалася звільнити з пастки двох малих поросят.

Як повідомляють на сайті tjournal, цей випадок зафіксували на камеру науковці з Чеського університету природничих наук Національного природного заповідника Водерадске Бучин.

Учені намагалися відловити кабанів для дослідження африканської свинячої чуми і влаштували пастку, в якій для приманки поклали кукурудзу. Дитинчата кабанів попались у неї та перебували в ній протягом двох з половиною годин.

Як зафіксувала встановлена для спостереження за пасткою фотокамера, невдовзі до місця з упійманими поросятами підійшла група з восьми кабанів. Серед них була самка, яка цілеспрямовано ламала дерев'яну балку, що закриває клітку, і через 29 хвилин їй вдалося звільнити поросят. 

У своїй доповіді з цього приводу вчені відзначають, що в цей момент шерсть тварини встала дибки, що свідчить про переживання сильного стресу.

Науковці також відзначили, що цей вчинок самки дикого кабана відповідає критеріям рятувальної поведінки: жертва знаходиться в тяжкому становищі, рятувальник піддає себе ризику, він діє для блага жертви, відсутня негайна вигода для рятувальника. 

У доповіді  наголосили, що це перший зафіксований випадок, коли кабани демонструють рятувальну поведінку, яка вважається складною формою емпатії. 

Нагадаємо, дослідники з Каліфорнійського університету вирішили провести аналіз і виявили, що подібність вмінню сміятися є у більшої кількості тварин, ніж ми вважали раніше.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3565
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація