Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Всесвітній день поцілунку. Лікарі розповіли про ризики та вплив пестощів на організм людини

В середньому людина за своє життя витрачає на поцілунки 2 тижні.

Щорічно, 6 липня, у світі відзначають День поцілунків, батьківщиною свята вважається Великобританія. Саме там наприкінці XIX століття вважали, що поцілунок повинен мати власний день. Пізніше він був затверджений Організацією Об'єднаних Націй і отримав статус міжнародного свята.

До цієї дати ТСН.uа дізнався цікаві факти про поцілунки і поговорив з лікарями про їхню шкоду для здоров'я.

Небагато хто знає, але заразитися неприємними захворюваннями можна не тільки через статевий акт, але і через поцілунок. Лікарі відзначають, що небезпеку представляє "відкритий" поцілунок, оскільки завдяки йому безпосередньо передаються всі мікроби і хвороби. Навіть незначні, на перший погляд, травми порожнини рота можуть стати переносником.

В ідеалі, лікарі радять після поцілунків з малознайомими партнерами обробляти порожнину рота фурациліном, мірамістином або іншими антисептиками, може підійти навіть антибактеріальний ополіскувач для порожнини рота.

Лікар-інфекціоніст Євгенія Чехова розповіла ТСН.ua, про різні неприємності, яких слід очікувати після поцілунків з малознайомими людьми. Найвідомішим захворюванням серед підлітків є вірус Епштейна-Барра або як ще його називають "поцілункова хвороба".

"Безумовно при "відкритому" поцілунку відбувається, по-перше, обмін бактеріями, який в нормі наповнює слизову оболонку порожнини рота кожної людини. Такі мікроорганізми не викликають захворювань. А по-друге, звичайно ж можливе зараження і хвороботворними мікроорганізмами, при наявності таких у партнера. Наприклад, віруси групи герпесів (зокрема віруси простого герпесу 1,2,4 типу), папіломавіруси, бліда трепонема (викликає сифіліс). Але звичайно найвідомішою є так звана "поцілункова хвороба", що викликається 4 типом герпесвірусу – вірусом Епштейна Барра. Особливо схильні до цього захворювання звичайно ж підлітки", – зазначає Чехова.

Губи в 200 разів чутливіші кінчиків пальців

Варто відзначити, що таке захворювання, як правило, починається гостро і вже до 2 - 4-го дня хвороби лихоманка досягає найвищої виразності. З перших днів з'являються слабкість, головний біль, м'язовий і біль в суглобах, дещо пізніше – болі в горлі при ковтанні, а температура тіла може сягати 38 - 40 °С. 

За словами інфекціоніста, зараження сифілісом при поцілунку малоймовірно – для цього потрібно щоб у партнера в ротовій порожнині були сифілітичні висипання.

Лікар також відзначає, що є ймовірність зараження і папіломавірусною інфекцією. Вірус папіломи легко передається через поцілунки, якщо слизова оболонка рота одного з партнерів була інфікована. Інфекцію також можна передати через спільний посуд, побутові предмети та інше.

Відразу після зараження виявити вірус практично неможливо, він проявляється тільки через певний час на тілі. Папіломи завдають і чимало занепокоєння – можуть кровоточити, запалюватися і збільшуватися в об'ємі. 

"Як ми знаємо, ця інфекція особливо неприємна для жінок, оскільки може викликати в подальшому рак шийки матки. Наразі існує вакцинопрофілактика папіломавірусної інфекції. Детальніше про це можна дізнатися в особистого гінеколога", – розповідає лікар-інфекціоніст.

Під час поцілунку в щоку спалюється 5 калорій, а під час "французького" – 26

Що стосується важковиліковних хвороб, Євгенія Чехова зазначає, що через поцілунок заразитися чимось серйозним практично неможливо. 

"У моїй практиці подібних випадків не було і наскільки я знаю, ймовірність заразитися важко-виліковними захворюваннями дорівнює нулю. Як і з ВІЛ. Вірогідність зараження через поцілунок мізерно мала, так як у ВІЛ дуже велика доза інфікування – тобто необхідно, щоб в порожнині рота одного з партнерів була глибока рана – вхідні ворота інфекції (в такі моменти зазвичай не до поцілунків), і в цю рану має потрапити велика кількість зараженої ВІЛ-інфекцією крові партнера (тобто теж необхідна наявність глибокої рани, що кровоточить і у партнера). Зазвичай передача ВІЛ-інфекції відбувається при переливанні крові, хірургічних маніпуляціях, у ін'єкційних наркоманів, чи статевим шляхом. Поцілунок в цьому плані безпечний. Знову ж таки, ви самі повинні знати, з ким ви цілуєтеся, і якщо вас бентежить зовнішній вигляд людини (стан його здоров'я, можливі висипання на шкірі або слизових), ви не станете, та й не захочете з ним цілуватися, чим, власне, і убезпечите себе", – додала лікар-інфекціоніст.

Фотогалерея Ляшко з коровою, Порошенко з Богатирьовою. Найкращі фото поцілунків українських політиків (28 фото)

Звичайно ж, є багато і позитивних сторін в поцілунках. Наприклад, під час таких ніжностей, піднімається настрій, посилюється обмінні процеси в організмі, і тим самим вони призводять до підняття тонусу і гарного самопочуття.

"Думаю, при поцілунках виділяються всі ті ж біологічно активні речовини, що і при отриманні інших приємних людині емоцій, як, наприклад, при поїданні шоколаду, які називаються "гормонами щастя" і які піднімають настрій і тонус організму в цілому. І як я вже говорила, при поцілунку відбувається обмін мікрофлорою порожнини рота людей, які цілуються, що призводить до так званої перехресної імунотерапії", – зазначає Чехова.

Поцілунок нормалізує кислотність в порожнині рота. Якщо цілуватися після кожного приймання їжі, можна знизити ризик виникнення карієсу

Своєю чергою, лікар-стоматолог Ірина Іващенко зазначає, що під час поцілунку відбувається активне вироблення в ротовій порожнині слини, яка містить природні антибіотики, а також багато кальцію і фосфору – елементів, які зміцнюють зубну емаль.

"Так, у слині дійсно містяться антибактеріальні речовини, кальцій і фосфати, чим і обумовлена мінералізувальна і захисна функції слини. Антибактеріальні фактори в слині представлені різними речовинами білкової природи. Вони володіють бактерицидними та бактеріостатичними властивостями стосовно низки мікроорганізмів, що і забезпечує захисну функцію слини", – зазначає стоматолог.

Крім того, поцілунки сприяють розвитку у людини імунітету. Після передавання мікробів від партнера до партнера під час поцілунку, організм починає боротися з новими мікроорганізмами і виробляє антитіла, які стимулюють захисні функції організму.

Більш того, за словами західних вчених, поцілунки між закоханими усувають нервове напруження і підвищують стресостійкість.

Регулярні пристрасні поцілунки прискорюють обмін речовин, сприяють схудненню людини і є своєрідною гімнастикою для м'язів обличчя, що запобігає розвитку зморшок і уповільнює старіння.

Близько 66% людей вважають за краще цілуватися з заплющеними очима

Втім поцілунки можуть мати і негативні наслідки для організму, оскільки можуть викликати серйозні захворювання. Зокрема, слід стежити за порожниною рота, щоб не передати партнерові небезпечні мікроорганізми.

"За наявності вірусних, специфічних інфекцій можлива їхня передача через поцілунок, оскільки в порожнині можуть бути мікротравми. Наприклад, може статися контактне зараження сифілісом чи герпетичною інфекцією", – розповіла лікар-стоматолог.

За словами Іващенко, також слід утриматися від поцілунків за наявності в порожнині рота інфекції різного генезу та після проведення хірургічних маніпуляцій у порожнині рота.

Група дослідників з Франції довела, що поцілунки в деякому роді можуть замінити зарядку. Справа в тому, що в процесі цього заняття у людей задіюються майже 40 м'язів обличчя.

Під час досліджень учені з'ясували, що під час пристрасних поцілунків у партнерів суттєво прискорюється пульс – навіть до 120 ударів на хвилину. Приблизно такий же пульс у людей, які зайняті легким тренуванням. Тобто, щоденні 20-секундні поцілунки сприяють схудненню на 1 кілограм на рік.

Лікарі також розповіли, що в процесі поцілунків у ротовій порожнині партнерів виділяються знеболювальні речовини, а також відбувається так звана "перехресна імунотерапія".

Під час поцілунку задіюються 29 м'язів обличчя – посилюється кровопостачання, яке покращує живлення тканин обличчя, у шкіри підвищується тонус, і дрібні зморшки розгладжуються

"Під час поцілунку відбувається "обмін" мікрофлорою порожнини рота, в результаті і відбувається "імунотерапія". Але поцілунки не є методом профілактики карієсу і захворювань пародонту. Хіба що, за рахунок стійкості організму до факторів, що викликають ці захворювання", – додала Ірина Іващенко.

Варто відзначити і те, що часті поцілунки служать профілактикою стресів. Взагалі люди, які обожнюють це заняття, частіше за все є оптимістами і більш успішними в житті. Чого не скажеш про тих, хто недооцінює подібні вияви ніжності і турботи.

І ще один науково доведений факт. Виявляється, що чоловіки, які щодня перед відходом на роботу цілують своїх половинок, живуть у середньому на п'ять років довше, ніж ті, хто нехтує такими ласками.

інфографіка поцілунки

Залиште свій коментар

Вибір редакції