Вулкан щодня викидає золото на $6000: де він розташований (фото)

Вулкан щодня викидає золото на $6000: де він розташований (фото)

Гора Еребус / Фото: Getty Images

Туди неможливо потрапити.

Активна вулканічна гора в холодній Антарктиці щодня викидає в атмосферу золото.

Про це повідомляє IFL Science.

Гора Еребус, яка разом з островом Десепшен є одним з двох активних вулканів з-поміж 138 в Антарктиді, відома тим, що щодня викидає в атмосферу газ, який містить приблизно 80 г кристалізованого золота вартістю близько 6000 доларів, за оцінками експертів.

Присутність дорогоцінного пилу була зафіксована на відстані 1000 км від найпівденнішого на планеті жерла, що викидає лаву, висота якого сягає 3,7 км.

Але дорогоцінний метал – це лише одна з багатьох речей, які вивергаються з Еребуса, згідно з даними Національної обсерваторії Землі Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору.

Гора Еребус / Фото: Getty Images

"Він регулярно викидає шлейфи газу і пари, а іноді випльовує каміння (бомби)", — повідомляє NASA.

Газоподібний і твердий вміст проєктується через стромболічні виверження.

"Еребус безперервно вивергається щонайменше від 1972 року", — розповів Конор Бейкон з Обсерваторії Землі Ламонт-Догерті при Колумбійському університеті в Нью-Йорку.

Він додав, що Еребус також відомий тим, що в одному з його вершинних кратерів є "лавове озеро", утворене розплавленим матеріалом на рівні поверхні.

"Насправді це досить рідкісне явище, оскільки для того, щоб поверхня ніколи не замерзала, потрібні дуже специфічні умови", — додав він.

Гора Еребус / Фото: Getty Images

Втім, про вулканічний формат Антарктиди ще багато чого треба зрозуміти – і яка подія, катаклізм чи щось інше може активізувати інші понад сотню вулканів, що сидять у прохолоді.

Географічна ізоляція є ключовим фактором відсутності послідовних досліджень.

І Еребус, і острів Десепшен "мають лише невелику кількість постійних інструментів моніторингу", які "переважно складаються з сейсмометрів для виявлення сейсмічної активності, пов'язаної з вулканічними заворушеннями", за словами Бекона.

"Час від часу дослідники розгортають більш розгалужену мережу інструментів для проведення конкретних досліджень, але це, природно, пов'язано з величезною кількістю логістичних проблем у порівнянні з багатьма, набагато доступнішими вулканами в інших частинах світу".

Нагадаємо, в Індонезії почалося виверження 725-метрового вулкана Руанг. Тисячі людей евакуюють.

Читайте провідні новини дня:

Повʼязані теми:

Наступна публікація