За кілька місяців людство отримає їстівне синтетичне м'ясо

Нідерландські вчені заявили, що винайшли спосіб вирощувати штучне м'ясо. Сосиски з нього обіцяють зробити вже навесні.

Науковці з Маастріхтського університету в Нідерландах заявили, що розробили технологію, за якою вирощування синтетичного м'яса, придатного для вживання, почнеться вже через декілька місяців, а перші "штучні" сосиски з'являться навесні наступного року.

"Весь світ найближчим часом побачить м'ясо, вирощене в пробірці", - заявив співробітник цього університету професор Марк Пост. Щоправда, ціна подібної сосиски досягне 300 тисяч доларів.

Пост винайшов спосіб вирощувати м'язи в лабораторних умовах - беруться стволові клітини свині і "підгодовуються" сироваткою крові ембріона коня. Йому вдалося виростити смужки, які нагадують м'язи, завдовжки 2,5 см і шириною 0,7 см. Пост влаштовує цим смужкам м'яса "зарядку", щоб за структурою вони не відрізнялися від справжніх м'язів.

Проте виглядають вони не дуже апетитно.

"Вони білі, оскільки в них немає крові і дуже мало міоглобіну", - пояснює Пост. Він сподівається попрацювати з клітками корови і вже через рік створити синтетичну яловичину для гамбургера.

Cтеллан Велін, фахівець з біоетики з університету Лінкепінг в Швеції, вважає, що люди зможуть запросто харчуватися м'ясом рідкісних тварин - синтетичним, звичайно. Традиційно ми їмо м'ясо не найсмачніших звірів, а тих, кого легко одомашнити. Але для синтетичного м'яса немає обмежень.

Проте на даний момент споживати м'ясо, вирощене на сироватці крові ембріона корови, суворо заборонено: є ризик, що воно містить пріони або інші токсичні речовини. Безпечну підгодівлю для лабораторного м'яса - на основі синьо-зелених водоростей - намагається розробити Йоост Тейсейра де Маттос з Амстердамського університету.

Синтетичне м'ясо дозволить відмовитися від забою тварин. Крім того, його виробництво не шкодить екології: наприклад, для синтезу м'яса потрібно на 99% менше землі, ніж для вирощування на м'ясо корів.

Нагадаємо, що цього літа японські вчені заявили, що винайшли спосіб синтезувати м'ясо з людських екскрементів.

Читайте також:

Вчені хочуть годувати людей штучним м'ясом, щоб запобігти екологічній катастрофі

Найдорожчі продукти світу: картопля за 500 євро і м'ясо корів, яких натирають саке

Пол Маккартні закликає не їсти м'ясо

Через 40 років людству доведеться перейти на штучне м'ясо

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: