Як правильно збирати березовий сік

Цілющий березовий сік не можна збирати біля автотрас чи в міських парках. Також не радять купувати напій на стихійних ринках.

Початок та середина квітня – найліпший час для збору цілющого березового соку, який саме зараз має найбільш корисні властивості. Але небагато хто знає, що варварське ставлення до дерев карається законом. Лісники просять – не калічте берези, адже збирати сік можна обережно та без значної шкоди для дерев.

За пошкодження можна заплатити штраф до 85 гривень. Щоб не завдавати збитків ані собі, ані природі, треба діяти за основними правилами: точити сік зі старих дерев, не калічити стовбур сокирою, а робити охайний отвір, куди вставляти трубочку для стікання соку. Після добування отвір треба замазати, найпростіше - глиною.

Можна також звернутись до лісництва, яке добуває соки, і придбати напій десь за 40 копійок за літр. На стихійних ринках вдесятеро дорожче - 4 гривні за літр, крім того, дієтологи не радять вживати такий сік, адже він може бути розбавлений. А і гіршому випадку – за сік видають просто підсолоджену воду.

Збирати самому треба там, де можна і там, де чисто. Не біля трас і не в міських парках.

Більше про те, як консервувати березовий сік та скільки треба пити напою, щоб була користь здоров'ю – дізнайтеся з відео ТСН.

Читайте також:

Бутильована вода небезпечніша за водогінну

До літа в Києві можуть зникнути всі пляжі

Ботанік-аматор влаштував у Донецьку конопляну теплицю

Весняні овочі: перевірка на нітрати

ВідеоЯк правильно збирати березовий сік

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: