Японець пережив ядерні бомбардування і в Хіросімі, і в Нагасакі

Влада Японії визнала, що 93-річного Цутому Ямагучі єдиною живою нині людиною, що перенесла два ядерних бомбардування.

Японія визнала 93-річного Цутому Ямагучі єдиною живою людиною, що пережила одразу два ядерні вибухи в Хіросімі і Нагасакі в кінці Другої світової війни. 24 березня пенсіонерові вручили сертифікат, що засвідчує цей факт.

Цутому Ямагучі знаходився в Хіросімі у відрядженні 6 серпня 1945 року, коли американський літак скинув першу атомну бомбу. Він отримав серйозні опіки і провів ніч там, перш ніж повернутися в своє рідне місто Нагасакі перед бомбардуванням 9 серпня. Як розповів пенсіонер, він сподівається, що його трагічна історія дасть урок для майбутніх поколінь.

Раніше в документах було зафіксовано, що Ямагучі пережив бомбардування в Нагасакі, проте нещодавно чиновники офіційно визнали, що японець був і в Хіросімі в мить, коли була скинута бомба.

В результаті вибуху двох бомб загинули 200 тис. людей. Сертифікат "хібакуся", що вручається всім, хто пережив атомне бомбардування, передбачає компенсацію від уряду, включаючи медичне обслуговування і витрати на похорони.

Як заявив представник міською адміністрації, подвійна доза опромінення, яку отримав Ямагучі зовсім не означає, що його компенсація буде збільшена. Пенсіонер розповів журналістам, що сертифікат може розповісти новим поколінням страхітливу історію атомних бомбардувань і після його смерті.

У Хіросімі скинута американським літаком В-29 Enola Gay уранова бомба "Малюк", яка вибухнула на висоті близько 600 метрів над містом, у момент вибуху і в перші півроку після нього вбила близько 140 тис. людей. Загальна кількість загиблих з того часур сягнула 242 тис. 437 людей. Ще 70 тис. загинули в Нагасакі. Багато з тих, що залишилися в живих перенесли променеву хворобу і рак.

Читайте також:

Біля штаб-квартири НАТО затримали 150 пацифістів

Секретна доповідь Пентагону: ядерний Ізраїль та "нацистське майбутнє" Росії

США: Ізраїль може знищити ядерні об'єкти Ірану 42 ракетами

Західні вчені знайшли в Чорнобилі радіоактивних комах-потвор

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: