Японські дороги заспівали

На деяких японських дорогах з'явилися дуже незвичайні ділянки, рухаючись по яких автомобілісти можуть чути мелодійний звук.

На деяких японських дорогах з'явилися дуже незвичайні ділянки, рухаючись по яких автомобілісти можуть чути мелодійний звук.

Секрет музичних доріг, як повідомляє Guardian, полягає у наявності невеликих прорізів, нанесених на асфальтове полотно на певній відстані один від одного. При русі по такому полотну колеса автомобіля примушують повітря формувати певні звукові хвилі, які при правильному розташуванні борозенок можуть скластися в мелодію.

Ідея музичних доріг прийшла в голову одному з жителів Японії, який випадково подряпав асфальт бульдозером, а потім виявив, що при русі по борознах генеруються звуки. За практичну реалізацію технології співаючих доріг відповідала команда інженерів з Інституту промислових досліджень Хоккайдо.

Дослідники відзначають, що оптимальний ефект досягається при русі по музичній магістралі з швидкістю близько 45 км/г. Якщо їхати швидше або повільніше, то створюється відчуття, що запис відтворюється із збільшеною або сповільненою швидкістю.

В даний час мелодійні ділянки є на трьох японських дорогах, причому в одному з випадків асфальтове полотно "наспівує" мотив японської поп-пісні. За задумом розробників, від нововведення може бути практична користь. Передбачається, що музичні ділянки перешкодять заснути водіям, які довгий час знаходяться за кермом. Крім того, співаючі дороги можуть перетворитися на місцеву визначну пам'ятку.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: