"Євростар" б'є рекорди швидкості

Потяг "Євростар" з Парижа вперше прибув на лондонський вокзал Сент-Панкрас, встановивши рекорд часу.

Потяг "Євростар" з Парижа вперше прибув на лондонський вокзал Сент-Панкрас, встановивши рекорд часу, повідомила у вівторок англійська телерадіокорпорация ВВС.

Шлях зі столиці Франції до столиці Великої Британії потяг, в якому знаходилися журналісти провідних французьких і британських ЗМІ, а також VIP-персони, подолав за 2 години, 3 хвилини і 39 секунд. Зазвичай шлях від Лондона до Парижа забирає в "Євростар" 2 годин 35 хвилин.

Максимальна швидкість експресу на території Франції становила більше 320 кілометрів на годину, на території Великої Британії - 312 кілометрів на годину.

Донині потяги "Євростар" мали істотно знижувати швидкість у Великій Британії, оскільки ті самі шляхи використовували й звичайні потяги. Поява в Сполученому Королівстві нової швидкісної гілки дозволить істотно скоротити час подорожі з Парижа до Лондона.

"За два місяці до відкриття нового вокзалу в Лондоні й старту потягу компанія "Євростар" довела, що скорочення шляху між Парижем і Лондоном стає реальністю", - сказав президент "Євростар" і директор Французьких залізниць (SNCF) Гійом Пепі.

Офіційне відкриття нової швидкісної залізничної вітки відбудеться в ніч на 15 листопада - потяг "Євростар", що слідував з Парижа, прибуде не на вокзал Ватерлоо, а на відреставрований вокзал Сент-Панкрас, як у день встановлення швидкісного рекорду.

До цієї події компанія "Євростар" має намір почати у Франції рекламну акцію під слоганом "Забудь Ватерлоо", який одночасно нагадує й про знамениту поразку Наполеона 1815 року, і про те, що швидкісні потяги відтепер не приходитимуть на лондонський вокзал Ватерлоо.

Після реконструкції Сент-Панкрас, за прогнозами, щороку прийматиме до 45 мільйонів людей. Шість платформ вокзалу відведуть для "Євростара", три - для швидкісних потягів і дві - для потягів внутрішнього сполучення. Реставрація вокзалу коштувала 800 мільйонів фунтів стерлінгів.

Загалом між Лондоном і Парижем курсуватимуть сім потягів, ще п'ять - між Лондоном і Брюсселем.

З 2009 року швидкісну гілку відкриють і в самій Великій Британії. Вона з'єднає Лондон з південними графствами. Перші швидкісні потяги - "дальні родичі" японських потягів "Шинкансен" - вже доправлено до Великої Британії з Японії. Ці потяги зможуть розвивати швидкість до 224 кілометрів на годину і, таким чином, стануть найшвидшими потягами в Сполученому Королівстві після потягів "Євростар".

Однак не всі поділяють оптимізм ініціаторів появи у Великій Британії швидкісного транспорту. Як і раніше, в підвішеному стані залишається проект створення високошвидкісної залізничної магістралі, яка би з'єднала Лондон з північчю країни, а екологи б'ють на сполох через імовірне збільшення енерговитрат на нові експреси.
Сумніви в багатьох британців викликає й сама ідея існування швидкісного транспорту в їхній невеликій країні.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: