Увага! У матеріалі - спойлери до всіх сезонів серіалу.

"Гра престолів" після довгних років завершилась. Чимало персонажів у заключному сезоні не пережили Битву з Королем Ночі, а також безумства Дейєнеріс у Королівській гавані. Ми пригадали найрозпачливіші та найочікуваніші смерті протягом усіх сезонів.

Ширен Баратеон

5 сезон, 9 серія

Єдина донька Станніса Баратеона. У неї з дитинства було сіра хвороба, але батько зміг зупинити її. Ширен була розумною, чуйною і добре начитаною.

Дівчинку спалила живцем Мелісандра. Дитину принесли в жертву Богові Світла за згоди батьків, але це зрештою не призвело ні до чого, адже Станніс не переміг армію Рамсі Сноу.

"Гра престолів"
HBO

Ходор

6 сезон, 5 серія

Добрий здоровань, який працював у стайні замку Вінтерфелл. Не вимовив жодного слова, окрім "Ходор". Допоміг Брану Старку після втечі від Теона Грейджоя.

Загинув за Стіною, коли утримував двері, аби захистити Брана та Міру.

Гра престолів_4
HBO

Старки під час "Червоного весілля"

3 сезон, 9 серія

Під час весілля Едмура Таллі та Рослін Фрей Волдер Фрей влаштував криваву різанину як помсту за те, що Робб Старк порушив обіцянку і не одружився на одній із його доньок. У бійні загинули Кейтлін Старк, Робб Старк та його дружина Таліса.

Гра престолів_2
HBO

Оберин Мартелл

4 сезон, 8 серія

Молодший брат правителя Дорна, також відомий на прізвисько Червоний Змій. Приїхав до Червоної Гавані, аби помститися Горі за зґвалтування та смерть сестри Елії та її дітей.

Помер під час суду двобоєм, захищаючи Тіріона Ланністера. Гора розчавив йому голову голіруч.

Гра престолів_7
HBO

Дейєнеріс Таргарієн

8 сезон, 6 серія

"Буренароджена з дому Таргаріенів, від крові стародавньої Валірії, перша цього імені, королева андалів, ройнарів і перших людей, володарка Семи Кролівств і хранителька областей, неопалима, правителька Мієріна, Кхалісі Великого трав'яного моря, руйнівниця кайданів і Матір Драконів", - ми запам'ятаємо це назавжди.

Після того, як Дейєнеріс у шаленстві спалила ціле місто, а потім вирішила не зупинятись і далі "звільняти людство" її вбив коханий Джон Сноу. Це єдина смерть у фінальному епізоді "Гри престолів". 

Гра престолів_8
HBO

Нед Старк

1 сезон, 9 серія

Шляхетний привитель Півночі, глава сім’ї Старків, правиця Короля.

Помер від руки Ілліна Пейна просто на очах власної доньки Санси Старк. Відрубати йому голову наказав тоді наречений Санси Джоффрі Баратеон.

Гра престолів_6
HBO

Міссандея

8 сезон, 4 серія

Народилася на острові Наат, звідки її дитиною викрали та продали у рабство. Згодом була звільнена Дейєнеріс Таргарієн і стала її подругою та порадницею.

Загинула за наказом Серсеї Ланністер на очах Матері Драконів. Її смерть була помстою Дейєнеріс за відмову здатися.

Гра престолів_4
HBO

Дракони

7 сезон, 6 серія. 8 сезон, 4 серія

Упродовж серіалу гинуть два дракони Дейєнеріс. Візеріон гине від списа Короля Ночі і стає частиною його армії мерців. Рейгаль гине від стріли спеціально розробленої проти драконів зброї. Її випускає Еурон Грейджой.

Гра престолів_1
HBO

Тірелли під час вибуху в септі Бейлора

6 сезон, 10 серія

Серсея Ланністер підірвала септу диким вогнем, в якій її мали судити за вбивство чоловіка та інцест. Під час вибуху серед інших загинули Маргері Тірелл, її брат Лорас та Верховний Горобець. Після цього з вікна стрибнув син Серсеї Томен Баратеон.

Гра престолів_1
HBO

Джон Сноу

5 сезон, 10 серія

Син Ліани Старк та Рейгара Таргарієна, вважався позашлюбною дитиною Неда Старка, колишній лорд-командувач та справжній спадкоємець Залізного Трону.

Його зарізали Аліссер Торн, Оллі та інші члени Нічної варти, які ненавиділи вільний народ. Втім смерть виявилась не такою вже й трагічною, адже згодом Сноу повернула до життя Мелісандра.

Гра престолів_3
HBO

Ланністери під час знищення Королівської Гавані

8 сезон, 5 серія

Доки Дейєнеріс верхи на драконі знищувала Королівську Гавань, брат та сестра, а за сумісництвом коханці Джейме та Серсея Ланністери спробували утекти з Червоного замку через таємний вихід. Спроба провалилася - вони загинули в руїнах.

Гра престолів_13
HBO

Король Ночі

8 сезон, 3 серія

Ватажок білих ходоків, якого створили діти лісу зі звичайної людини.

Помер раптово від руки Ар'ї Старк, коли збирався згубити Брана Старка. Разом з собою забрав життя всієї своєї армії.

Гра престолів
HBO

Візеріс Таргарієн

1 сезон, 6 серія

Брат Дейєнеріс, дратівливий, егоїстичний та зухвалий. Використовував свою сестру, аби отримати владу та дістатися до залізного трону.

Кхал Дрого вилив йому на голову розплавлене золото.

Загиблі персонажі "Гри престолів"_12
HBO

Джоффрі Баратеон

4 сезон, 2 серія

Дитина Серсеї та Джейме Ланністерів. Поганий король, жахлива людина. Неконтрольованого та жорстокого хлопця любила хіба що рідна мати. 

Отруєний на власному весіллі з Маргері Тірелл. Його змовилися вбити Петір Бейліш та Олена Тірелл.

Гра престолів_11
HBO

Рамсі Сноу

6 сезон, 9 епізод

Позашлюбний син Русе Болтона, жахливий садист. Кілька сезонів жорстоко катував Теона Грейджоя, недовго був одружений із Сансою Старк. Його не любив навіть батько.

Смерть Рамсі багатьом принесла втіху. Загинув роздертий своїми ж собаками, з якими його залишила Санса Старк.

Гра престолів_2
HBO

Нагадаємо, аби повернутися в атмосферу фантастичного світу серіалу навіть після його завершення та пригадати все найкраще з "Гри престолів", треба підготуватись. Зібрали усе можливе для цього: від страв до алкогольних ігор.

Залиште свій коментар