За акцію "Х*й в полоні у ФСБ" арт-групу нагородили держпремією "Інновація"

За акцію "Х*й в полоні у ФСБ" арт-групу нагородили держпремією "Інновація"

Фаллос навпроти ФСБ: акція / Фото: plucer.livejournal.com

Сучасне мистецтво арт-групи "Війна" було нагороджено держпремією.

 Державну премію Росії в області сучасного мистецтва "Інновація" у четвер вручили арт-групі "Війна" за акцію "Х * й в полоні у ФСБ". Про це повідомляє в твіттері один з номінантів, новосибірський художник Артем Лоскутов.

За словами очевидців, які були присутні на церемонії нагородження, з ентузіазмом сприйняли новину про перемогу групи "Війна", однак ніхто з її учасників за нагородою не вийшов.

Нагадаємо, навколо номінації "Війни" на державну премію, засновану Міністерством культури і Державним центром сучасного мистецтва, виник скандал. Наприкінці лютого 2011 року "Х * й в полоні у ФСБ" був виключений з шорт-листа премії, тому що члени арт-групи не дали формальної згоди на висунення своєї роботи. Згоди так і не було отримано, проте в середині березня стало відомо, що гучна акція все ж розглядається в числі номінантів.

Акція "Х * й в полоні у ФСБ" пройшла в Санкт-Петербурзі в ніч на 15 червня 2010 року. На Ливарному мосту був намальований величезний фалос, а коли міст розвели, він піднявся перед вікнами місцевого управління ФСБ.

Церемонія нагородження пройшла 7 квітня в московському виставковому центрі "Гараж". Премія "Інновація" вручається з 2005 року. Переможець в головній номінації, "Твір візуального мистецтва", отримає 400 тисяч рублів, 300 тисяч - за внесок у розвиток мистецтва, по 250 тисяч - за "Кураторський проект" і "Теорію, критику, мистецтвознавство", 200 тисяч - за "Регіональний проект" і 100 тисяч рублів - за "Нову генерацію".

Читайте також:

Навпроти будівлі ФСБ в Петербурзі "підняли" 65-метровий фалос

У Росії встановлять пам'ятник інопланетянам

Росія планує створити базу на Місяці за 20 років

Хакерські атаки на LiveJournal: блогери підозрюють російську владу

Повʼязані теми:

Наступна публікація