За Поттера - 6,5 млн. дол.

Японська перекладачка серії книг про Гарі Поттера Юко Мацуока виплатить більше 6,5 млн. дол. податків.

Японські податкові органи звинуватили жінку в приховуванні податків.

Перекладачка прийняла рішення японських і швейцарських податкових інстанцій і готова виплатити необхідну суму.

"Не думаю, що слід було робити надбанням громадськості суму податків (які я повинна сплатити), але я сподіваюся, що люди повірять, що у мене не було злого наміру", - цитує японська газета Іоміурі її слова.

Юко Мацуока останні декілька років проживає в Женеві, що і привело її до рішення платити податок з своїх прибутків тільки на користь швейцарської скарбниці. Сума, з якою японський бюджет не одержав відсотку, складає 3,6 млрд. ієн (30 млн. дол.)

Претензії на адресу 63-річної Мацуоки виникли ще в 2006 році, коли токійські податкові органи зажадали від неї сплатити податок за три роки починаючи з 2001 року.

Не дивлячись на те, що з 2001 року місцем проживання перекладачки офіційно була Женева, вона неодноразово приїжджала до Японії на декілька днів і брала участь в рекламній кампанії книжкової серії про Гарі Поттера, повідомляє газета Іоміурі.

Крім того, до грудня 2005 року Мацуока очолювала видавничу фірму в Японії. Виходячи з цього, японських податківців заявили, що вона все ж проживала в країні і повинна заплатити податки. Включаючи штрафні пені за прострочення платежу, сума склала близько 800 млн. ієн (приблизно 6,7 млн.дол.)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: