Злочинців у Британії судитимуть у "віртуальних судах"

Перевагою "віртуального" судочинства є надшвидкий розгляд справ, коли порушник ще знаходиться в поліцейському відділку.

Парламент Великобританії найближчим часом розгляне законопроект, що передбачає введення в судову практику так званих "віртуальних судів".

Про це в понеділок, 18 травня, пише газета The Times.

Законопроект передбачає, що підсудних не треба буде доставляти в приміщення суду: в розгляді своїх справ вони будуть брати участь за допомогою відеозв'язку. В такому разі перше засідання можна буде проводити вже через кілька годин після пред'явленого звинувачення, поки підозрюваний ще знаходиться в поліцейському відділку.

Передбачається, що система віртуальних судів значно прискорить процес судочинства. За розрахунками влади, вона дозволить бюджету економити близько 10 мільйонів фунтів стерлінгів на рік.

Разом з тим, пише The Times, існують побоювання, що нововведення обмежить, по-перше, можливості для захисту адвокатами своїх підсудних, по-друге, можливості ЗМІ з висвітлення судового процесу.

Крім того, противники "віртуальних судів" вважають, що при такій системі підозрюваним буде важче виходити під заставу, оскільки вони можуть не встигнути зібрати усі необхідні документи до початку суду.

Передбачається, що віртуальні суди почнуть функціонувати на території Англії та Уельсу вже 2010 року.

Повідомляється також, що підсудним буде надаватися право обирати між звичайним судом і віртуальним, однак вони повинні будуть зробити вибір на самому початку. І вже не зможуть змінити своє рішення під час слухань.

Читайте також:

Бельгійські культуристи втекли з чемпіонату країни

Британців визнали найзлішою нацією Європи

Американський солдат вийшов на бій з талібами в рожевих трусах

Тисячі покійників в США помилково отримали грошову допомогу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: