Знайдено брови Джоконди

Французький дослідник знайшов брови та вії Мони Лізи.

Французький інженер і винахідник Паскаль Котт заявляє, що він знайшов сліди брів і вій у Мони Лізи, які в даний час не можна розрізнити на полотні Леонардо да Вінчі.

Дослідник припускає, що ці деталі були випадково стерті під час реставраційних робіт або фарба просто вицвіла за майже п'ятсот років, передає американський телеканал CNN.

Спектральна обробка Джоконди Леонардо да Вінчі (Фото: lumiere-technology.com)
Спектральна обробка Джоконди Леонардо да Вінчі (Фото: lumiere-technology.com)

Французький інженер і винахідник Паскаль Котт (Фото: bcg.com)
Французький інженер і винахідник Паскаль Котт (Фото: bcg.com)
За словами Котта, він сфотографував найвідомішу картину да Вінчі камерою з високою роздільною здатністю власної конструкції. Зображення, що вийшло, з роздільною здатністю 240 мегапікселів Котт потім досліджував у 13 оптичних спектрах. Після збільшення фотографії в 24 рази винахідник знайшов над лівою бровою Мони Лізи сліди намальованого волоска від брови.

Котт пояснює, що якщо уважно подивитися на простір поряд з оком Джоконди, то можна помітити, що тріщини навколо нього поступово сходять нанівець. Дослідник вважає, що це могло відбутися в результаті невдалої спроби реставрації, в ході якої були також видалені вії і брови.

Крім того, досліджуючи картину в інфрачервоному спектрі, Котт дійшов висновку, що ліва рука Мони Лізи спочатку знаходилася трохи в іншій позиції, ніж зараз. На його думку, трохи дивне положення руки пов'язане з тим, що вона спочатку притримувала покривало, що лежало на колінах. З часом фарби покривала вицвіли, так що його стало неможливо розрізнити, проте за допомогою свого приладу француз все-таки знайшов сліди невидимої фарби.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: