Знайдено найстарішу збірку анекдотів

Анекдоти, викладені у збірці, становлять значний інтерес для дослідників давніх часів.

Кембріджський професор Мері Біард знайшла найстаршу збірку жартів та анекдотів. Книгу Philogelos, що містить 265 смішних історій, написано у III столітті нашої ери, у часи Римської імперії, повідомляє Daily Telegraph.

Мери Біард підкреслила, що ця збірка, як і більшість книжок часів Римської імперії, написана грецькою мовою.

"Не можу сказати, що знайдена книга неймовірно смішна, але вона дає нам уявлення про те, над чим сміялися у давні часи", - сказала професор.

Сьогодні різноманітні видання цитують "бородаті" анекдоти зі збірки Philogelos.

Сама Мері Біард зізнається, що її улюбленим жартівливим оповіданням з книги стала історія про перукаря, професора та лисого чоловіка. В ній розповідається про те, як цих три чоловіки заночували під одним дахом. Уночі перукар поголив наголо вченого, а коли зранку того будили, він, обмацав свою голову та закричав, що замість нього помилково розбудили лисого попутника.

Ще одне оповідання в книзі розповідає про багатія, що купив собі раба, а той незабаром помер. Багач звернувся зі скаргою до колишнього хазяїна раба, на що той відповів: "Не знаю, в мене він чомусь не помирав".

Увагу професора привернув анекдот про пацієнта, що звернувся до лікаря по допомогу зі скаргами на те, що кожного ранку після підйому в нього рівно півгодини крутиться голова. На що дотепний лікар відповів: "А ви підіймайтесь на півгодини пізніше".

Оповідання в книзі анекдотів Philogelos розподілені за темами та циклами. Цікаво, що деякі оповідання, датовані третім століттям нашої ери, своїм гумором, героями та описуваними недоладними ситуаціями дуже нагадує сучасні анекдоти.

Читайте також:

В Єгипті знайдений царський саркофаг

Британська туристка знайшла скарб в Єрусалимі

Археологи знайшли поховання засновника Кримського ханства

Ізраїльські археологи розкрили нові таємниці гробниці царя Ірода

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: