Знайдено "справжнє" тіло Рози Люксембург: воно 90 років лежало в морзі

За офіційною версією, останки знаменитої революціонерки були поховані на цвинтарі Фрідріхсфельде в Берліні.

Лікарі берлінської клініки "Шаріте" стверджують, що знайшли в запасниках моргу своєї установи справжнє тіло Рози Люксембург.

Знаменита німецька революціонерка була вбита у 1919 році. За офіційною версією, її останки були поховані на цвинтарі Фрідріхсфельде в Берліні, проте глава відділення судової медицини "Шаріте" Міхаель Тсокос піддає це сумніву.

Він звернув увагу журналістів на те, що у звіті про розтин тіла, виловленого з каналу лише через чотири місяці після вбивства, міститься багато підозрілих невідповідностей з тим, що відомо про Люксембург. Зокрема, патологоанатоми не пишуть нічого ні про сліди побиття, ні про кульове поранення в голову. Також у звіті не згадані яскраві риси фізичної будови революціонерки: вивих тазостегнового суглоба і різна довжина ніг.

Водночас Тсокос повідомив про те, що в морзі "Шаріте" було виявлено тіло утоплениці, якій у момент загибелі було від 40 до 50 років (Люксембург була вбита у 47 років). Жінка страждала на артроз, а її ноги виявились різної довжини. На жаль, у виявленого тіла була ампутована голова, руки і ступні.

Роза Люксембург народилася в Польщі (на території Російської імперії), емігрувала до Швейцарії, а потім до Німеччини, де стала відомим діячем лівого крила соціал-демократичної партії, а потім брала участь у заснуванні компартії.

Роза Люксембург була заарештована після придушення у січні 1919 року виступу берлінських робочих. Після допиту в готелі "Еден" побиту Розу Люксембург повезли у в'язницю "Моабіт", але по дорозі застрелили і скинули у Ландверський канал.

Щорічно чимало німецьких лівих приходять на місце, де, як вважається, похована Роза Люксембург, щоб вшанувати її пам'ять.

Читайте також:

В Німеччині наркоманів дозволили лікувати героїном

Ангелу Меркель намагалися завербувати спецслужби "штазі"

В Німеччині розкопали найпершу порнографію. Їй 35 тисяч років

В Німеччині сталося відразу декілька курйозних ДТП

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: