У людини знайшли ген зростання

Учені Броудівського інституту США виявили один із генів людини, що відповідає за зростання.

ген
Зростання людини значною мірою визначають гени.
Масштабне статистичне дослідження відповідностей між зростанням людей і їх генетичним кодом, проведене міжнародним науковим колективом, дозволило виявити один із генів, що відповідають за зростання, повідомлено в прес-релізі Броудівського інституту (Broad Institute) США.

Відомо, що на зростання індивіда впливає безліч чинників, але значною мірою зростання зумовлено генетично. Дотепер не було відомо, які саме гени відповідають за цей параметр, вдавалося лише зв'язати окремі випадки патологічно низького або високого зростання з деякими генетичними змінами.

Учені з американських, британських, шведських і фінських університетів і лабораторій проаналізували декілька відкритих баз даних, що містять інформацію як про фізичні параметри індивідів, так і про їхні ДНК.

Загалом було перевірено близько 35 тисяч чоловік. Аналіз показав, що приблизно 0,3 відсотки варіативності зростання (як у дорослих, так і у дітей) пояснюються змінами гена HMGA2.

Ми успадковуємо дві копії HMGA2: по одній від кожного з батьків. На зростання, за наслідками дослідження, впливає те, який нуклеотид опиниться в конкретній ділянці цього гена: цитозин або тимін.

Ті, у кого в обох копіях HMGA2 в ключовій ділянці містився цитозин, були в середньому на сантиметр вищі за тих, хто в обох копіях мав тимін.

Ті, хто в одній копії мав цитозин, а в іншій - тимін, були в середньому приблизно на півсантиметра нижче перших і вище других.

Дослідники зауважують, що вони знайшли лише один із чинників, що впливають на зростання. Не можна стверджувати, що HMGA2 повністю визначає, чи буде людина високою або низькою. Швидше за все (крім зовнішніх умов), зростання залежить ще від безлічі генів, які, можливо, складним чином взаємодіють. Учені продовжують пошук цих генів.

Дослідження має медичну цінність: якщо вдасться повністю зрозуміти, які гени відповідають за зростання, це допоможе діагностувати й попереджати деякі хвороби. Крім того, можна буде визначити, чи є зріст пацієнта нормальним, відповідним його генетичному коду, або ж незвичайно великим або малим, що може виявитися симптомом хвороби.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: