Укол від ожиріння

Американські вчені успішно випробували на мишах принципово нову тактику лікування ожиріння. Вона полягає в лікуванні цієї хвороби уколами.

ожиріння (Фото: waistline.jmoney.ru)
(Фото: waistline.jmoney.ru)
Американські вчені успішно випробували на мишах принципово нову тактику лікування ожиріння. За даними дослідників, ін'єкції препарату, що блокує дію добре відомого нейропептиду, в короткий термін допомогла тваринам позбавитися відкладень найбільш небезпечного для здоров'я вісцелярного жиру.

Спершу дослідники з Університету Джорджтауна вирішили довести, що постійний стрес в умовах збитку їжі сприяє швидкому зростанню маси тіла. Для цього піддослідних мишей поміщали в клітку з агресивнішими родичами або примушували їх довго знаходитися в холодній воді. При цьому тваринам без обмежень пропонувався висококалорійний корм.

Ознаки вісцелярного ожиріння, тобто скупчення жирових відкладень у черевній порожнині, були відмічені у гризунів на другому тижні експерименту, а через три місяці у них розвинувся стан, аналогічний метаболічному синдрому у людини: високий рівень холестеролу, підвищений кров'яний тиск, ознаки резистентності до інсуліну. Відомо, що вісцелярне ожиріння найгірше піддається корекції за допомогою дієт і фізичних вправ.

При цьому, як показали експерименти, постійний стрес приводив до підвищеного вироблення так званого нейропептиду У, який, у свою чергу, стимулював утворення додаткових кровоносних судин у жировій тканині та збільшення числа і розмірів жирових клітин – адіпоцитів.

За словами дослідників, одним із головних теоретичних результатів дослідження є висновок про те, що стрес і пов'язані з ним біохімічні процеси стимулюють зростання жирової тканини напряму, а не посередництвом психічних процесів, як передбачалося раніше. Втім, на цьому вчені зупинятися не стали, і вирішили спробувати обернути процес накопичення жиру назад.

Як виявилося, ін'єкції в жирову тканину речовини, що блокує рецептори NPY2R, що взаємодіють із нейропептидом У, викликали швидке зменшення жирових відкладень. Протягом двох тижнів тварини втратили приблизно 40% вісцелярного жиру, що супроводжувалося поступовим скороченням ознак «метаболічного синдрому».

На думку дослідників, запропонований ними метод боротьби з ожирінням може в майбутньому скласти гідну конкуренцію хірургічним операціям зі зниження ваги. Звичайно, для цього блокуючі дію нейропептиду У препарати повинні бути визнані безпечними для пацієнтів.

Ще одне спостереження вчених може виявитися корисним для косметологів: регулярні ін'єкції нейропептиду У знову провокували швидке накопичення жиру в місцях введення цієї речовини. За словами вчених, аналогічний ефект може в майбутньому з успіхом використовуватися для створення додаткових жирових відкладень з естетичною метою, наприклад, для збільшення губ, в пластиці обличчя, сідниць і т.д.

Звіт про дослідження опублікований в журналі Nature Medicine.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: