1 липня: цікаві факти, народні звичаї та прикмети

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

З чим пов’язана назва другого місяця літа? Дізнайтеся у матеріалі ТСН.ua.

У липні традиційно збирають гриби та ягоди, косять сіно. Чому ж цей місяць називається липнем? Тим паче якщо липи починають цвіти у червні, а не у липні? А якщо ще пригадати, що нинішній календар посунено на 14 днів, (тобто, фактично, на цілих пів місяця), то виникає ще більше запитань до назви місяця.

Але варто зауважити, що в Україні ростуть два види лип — широколиста і дрібнолиста. Якщо перша й справді починає квітнути у червні, то квітування другої таки збігається з початком місяця. Тим паче липа — досить популярне в Україні дерево. Липами обсаджували та обсаджують дороги, садки та обійстя, замки та храми.

З деревини липи виготовляли музичні інструменти, різьбили статуетки, іконостаси, дитячі іграшки, робили речі господарського вжитку: наприклад, липівки — діжечки для зберігання липового меду.

Цікаво, що зібраний з липового цвіту мед називають «липцем». Він вважається найкращим і найціннішим з медів. Тому можливо, що й назва другого літнього місяця пішла не від липи, а саме від «липцю» — періоду основного збору меду, який в Україні припадає на другий місяць літа.

Український народний прогностик:

  • Липень — полудень літа й року.
  • Липень — це вершина літа.
  • В липні в коморі — пусто, а на полі — густо.
  • Хто в липні спеки боїться, той взимку немає чим погрітися.

Читайте також: Коридор затемнень влітку 2020 року: як пережити

Залиште свій коментар

Вибір редакції