1 серпня 2020 року: яке сьогодні свято, прикмети та День ангела
Unsplash

День ангела святкують: Роман, Степан, Тихон, Дмитро, Григорій, Митрофан, Євгенія, Єфросинія та Юрій.

Який день

Сьогодні, 1 серпня 2020 року, у Швейцарії святкують День Заснування Конфедерації, у КНР святкують день заснування народно-визвольної армії, а у Беніні - День Незалежності

Яке православне свято

За народним календарем 1 серпня пам'ять преподобної Мокрини Каппадокійської. Вона була сестрою святителя Василя Великого, жила у 4 столітті. Мокрину, як і її брата, батьки виховали в строгому благочесті і слухняності. Майбутня свята ще в юності дала обітницю дівоцтва і разом зі своєю матір'ю, преподобною Еміл, залишила світ, прийнявши чернецтво. Пізніше до них стали приходити жінки, які хотіли присвятити своє життя служінню.

Народна легенда розповідає, коли дівчина захворіла, вона не допустила до себе лікаря, довіривши своє життя богу. І коли багато жінок уже зневірилися, Мокрина одужала і була винагороджена за силу віри даром творити дива, зокрема і викликати дощ.

1 серпня православні також згадують знайдення мощей преподобного Серафима, Саровського чудотворця; благовірного князя Романа (Олеговича) Рязанського; преподобного Паїсія Печерського; блаженного Стефана Лазаревича Нового (Високого) і матері його благовірної княгині Міліци (у Святому Хрещенні Єфросинії), Сербських; преподобного Дія Константинопольського; ікони Божої Матері Розчулення Серафимо-Дівєєвська.

Які традиції на свято 

Якщо день видався ясним, робили обряд "мокрин". Жінка, яка народилася 1 серпня, нарікалась Мокриною. Надівши свій кращий наряд, вона сиділа вдома і чекала, коли селянські дівчата принесуть їй колоски зі своїх полів. Зібравши їх у сніп, Мокрина виходила з хати і разом з жінками йшла на річку. Там вона кидала сніп у воду, заходила слідом і починала палити колоски. Головним завданням було потопити їх всіх до того, як вони попливуть за течією, інакше не буде дощу.

Чоловіку заборонялося ходити навіть поруч з річкою в цей день. Вважалося, що якщо він хоч краєм ока побачить обряд, то накличе лихо на все село.

Іменини

День ангела святкують: Роман, Степан, Тихон, Дмитро, Григорій, Митрофан, Євгенія, Єфросинія та Юрій.

Що не можна робити 

 • Не можна виходити на вулицю, якщо там дощ
 • Не можна багато фізично працювати
 • Не можна погано думати
 • Не можна нервуватися

Що сталося у цей день 

1192 — армія Річарда Левове Серце висадилася в районі Яффи та завдала поразки військам Саладина.
1492 — перша письмова згадка про Запорозьких козаків: під Тягинею, в низов'ях Дніпра, козаки взяли на абордаж османську галеру, з якої визволили невільників. Не маючи протидії, хан Менґлі I Герая вимушений був вперше жалітися великому князю Литовському Олександру I на дії "черкас" з козацької ескадри.
1498 — мандрівник Христофор Колумб вперше ступив на землю континентальної Америки в районі півострова Парія (сучасна Венесуела). Вважаючи, що це острів, Колумб назвав його Isla Santa (Святий Острів) і проголосив власністю Іспанії.
1578 — розпочалася одна з найбільших арктичних експедицій: англійський мореплавець Мартін Фробішер на 15 кораблях відправився на вивчення арктичної Канади.
1774 — британський вчений Джозеф Прістлі вперше отримав чистий кисень.
1780 — Швеція оголосила про свій постійний нейтралітет.
1793 — у Французькій республіці введено метричну систему мір і ваг, котра згодом стала основою міжнародної єдиної системи вимірів.
1822 — російський імператор Олександр I підписав рескрипт "Про заборону таємних товариств і масонських лож". У молодості імператор сам був "вільним каменярем", і метою рескрипту була боротьба не з ложами, а з таємними товариствами (майбутніми декабристами), про діяльність яких стало відомо органам політичного розшуку.
1838 — рабство заборонене у переважній більшості колоній Британської імперії.
1914 — Почалась Перша світова війна, котра забрала життя 20 мільйонів людей.
1920 — у Відні сформовано закордонний (екзильний) уряд Диктатора ЗУНР, головна мета якого — домагатися відновлення незалежності ЗУНР дипломатичними засобами.
1924 — у Буенос-Айресі (Аргентина) засновано українське товариство "Просвіта".
1936 — чергові Олімпійські ігри відкрив у Берліні Адольф Гітлер.
1944 — о 17:00 за Варшавським часом почалося повстання у Варшаві (Варшавське повстання 1944 року).
1953 — швейцарський вчений Огюст Пікар разом із сином Жаком закінчив будівництво батискафа "Трієст", на якому в 1960 році Жак спуститься на дно Маріанської западини на глибину 10 916 м.
1977 — у Києві відкрито Центральний будинок художника.
1990 — 500-ліття Запорозького козацтва.
1997 — у Військово-Морських Силах Збройних Сил України на підводному човні, який отримав назву "Запоріжжя", піднятий Військово-морський прапор України.
2001 — у Німеччині набрав чинності закон про реєстрацію громадянських партнерств
2005 — Абдалах ібн аль-Азіз аль Сууд коронувався на монарха Саудівської Аравії
2008 — повне сонячне затемнення

Народні прикмети на 1 серпня 

 • Дощ пішов – у цьому році горіхів не буде
 • Якщо піде дощ, то і всю осінь триватимуть зливи, а значить можна сіяти багато жита.
 • Теплий, сонячний день — до довгого "бабиного літа".
 • Пух з осики 1 серпня опадає – підосичники вже з'явилися, і можна вирушати в ліс їх збирати.
 • На дубі багато жолудів — на щастя.
 • Зірки падають на Мокрину – чекайте сильних вітрів.
 • Місяць у тумані на Мокрини — до дощу.
 • Дощ на Мокринин день йде – посів зимових хлібів буде вдалим
 • Відсутність дощу в цей день пророкувала затяжну засуху.

Нагадаємо, що пророчать зірки 1 серпня. Гороскоп для всіх знаків. 

Залиште свій коментар