1 Травня краще відзначати працею. В'ятрович прокоментував можливе скасування трьох свят в Україні

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
1 Травня краще відзначати працею. В'ятрович прокоментував можливе скасування трьох свят в Україні

Володимир В'ятрович / УНІАН

Цього тижня в Мережі збираються оприлюднити законопроект щодо змін в календарі.

Завданням майбутнього закону "Про державні та інші свята, пам'ятні дати і скорботні дні" буде впорядкування українського календаря.

На цьому в ефірі "Сніданку з 1+1" наголосив директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

"Сьогодні календар складається з українських національних свят, з радянських свят, релігійних свят. Ми пропонуємо впорядкувати його", - зазначив він, зауваживши, що частина свят втратить статус вихідних, однак їхнє відзначання скасовуватися не буде. 

"Ми не говоримо по скасування 8 Березня, воно залишиться Міжнародним жіночим днем. Ми пропонуємо не робити його вихідним днем", - заявив В'ятрович.

Він також  пояснив, що 9 травня залишиться Днем перемоги над нацизмом.

"Ми пропонуємо перенести вихідний на 8 травня, яке в нас офіційно відзначається як День пам'яті і примирення, відповідно, підтримати європейську традицію, яка в нас запроваджується в Україні", - розповів директор УІНП.

Таким чином, зауважив В'ятрович, з 11 вихідних днів залишиться 9.

"Часом ці 11 вихідних збільшуються до 15, якщо ці дні припадають на суботу і неділю. Ми пропонуємо скасувати цю норму", - додав науковець. 

Водночас УІНП пропонує ввести нові свята і вихідні, наприклад, 9 березня, - Шевченківський день, за аналогією, як в США святкується День Мартіна Лютера Кінга. А от у вересні може з'явитися вихідний у День сім'ї.

Щодо скасування вихідного на 1 травня, В'ятрович зауважив, що українці мають зосередитися на розвитку своєї держави, бо фінансові втрати через такі "святкування" б'ють по кожному.

"Те, що Україна належить до тих країн, в яких є більше вихідних, ніж в інших, це теж є радше негативом. Думаю, що 1 Травня, День міжнародної солідарності трудящих добре було б відзначити своєю працею. Це свято справді відзначають в багатьох країнах світу, але не в багатьох воно є вихідним", - сказав глава УІНП.

Цього тижня на сайті інституту збираються оприлюднити законопроект і створити майданчики для його обговорення.

Голова Українського інституту національної пам'яті прокоментував можливе скасування державних свят

Голова Українського інституту національної пам'яті прокоментував можливе скасування державних свят

Наступна публікація