10 фактів про лідера "Майдану 3.0": втеча з України та зустріч з афонським старцем

10 фактів про лідера "Майдану 3.0": втеча з України та зустріч з афонським старцем

Загадковий емігрант Рустам Ташбаєв скаржиться на побиття українськими правоохоронцями.

7 червня невідомі активісти поставили кілька наметів у центрі Києва і намагались створити так званий "Майдан 3.0". Палатки вночі з боєм прибрали самооборонівці Майдану, які досі чергують у центрі столиці. Правоохоронці, що приїхали за викликом, знайшли у наметах шприц та алкоголь. А лідера акції – Рустама Ташбаєва – заарештували. 9 червня голова СБУ України Валентин Наливайченко повідомив про те, що організатора акції депортовано з території України, а провокаційний захід фінансували терористичні організації "ЛНР" та "ДНР".

Про Ташбаєва відомо мало, крім того, що майже 20 років він прожив у США. За його твердженням, з початку Революції гідності він став акумулювати інформацію та доносити її американським чиновникам. А потім так перейнявся українськими проблемами, що зібрав речі, "кинув сите життя і гарну зарплатню" у нафтовій компанії і на початку року приїхав до України.

Тут Ташбаєв активно критикує дії влади, Генштабу та президента, розповідає про свої зв'язки з українськими батальйонами та називає себе "військовим аналітиком американського консорціуму Strategem, який готує програму перепідготовки ЗСУ".

ТСН.ua зібрав 10 фактів з біографії депортованого організатора "Майдану 3.0".

1. Військове минуле. Згідно автобіографії Ташбаєва, він навчався на відмінно у Калінінградському Вищому військово-морському училищі, з якого "відрахувався, аби продовжити службу у Прибалтиці". У США отримав ступінь бакалавра мистецтв з "військової науки", пізніше рік займався "любительською астрономією та тактичною підготовкою". Полюбляє носити форму американських "морських котиків".

2. Втік з України з "політичних мотивів". У 91-му переїхав до Житомира, де мав власний бізнес. У 96-у році був заарештований УБОЗом і провів деякий час у Житомирській колонії. Провини Ташбаєва не довели, одразу після цього він "купує" американську візу на 30 днів і летить до Нью-Йорку. На яких підставах він з 1996 по 1999 роки проживав у США - не пояснює, але у 1999 отримує "політичний притулок".

3. Любитель байків та азартних ігор. Хоча Ташбаєв і каже в численних інтерв'ю, що проблемами України перейнявся з початком розстрілів на Майдані, однак його сторінка у Facebook свідчить про інше. Перше згадування про Україну з'являється 19 серпня 2014 – за півроку після розстрілів – і той, про полонену льотчицю Надію Савченко. Перед тим у стрічці "новомайданівця" лише мотоцикли, покер та дівчата.

4. Афонський старець допоміг. У своїх висловлюваннях, чому він вирішив стати новим лідером України, Ташбаєв посилається на думку людей, які його начебто дуже просять.

"Коли я прибув і почав зустрічатися з величезною кількістю людей, я зустрів кілька людей, які якось дивно дивилися на мене. Коли ми почали розбиратися в чому справа - вони сказали мені, що їм було передречено прибуття людини з далека, який буде "останнім шансом України"", - пише Ташбаєв.

Крім "людей, які дивно на нього дивились, "експерт" посилається на зустрічі з афонським старцем.

"Після третього зі мною "побачення" афонський старець благословив мене і мої переконання. Він сказав що я повинен йти не зупиняючись і не обертаючись назад. Він сказав що у мене є дане Богом призначення і я не знайду душевного спокою, поки його не виконаю. І він підтвердив слова про "останню надію"", - заявляє депортований.

5. Пропонує ввести в Україні диктатуру. Одна з засад, які декларує у своїй програмі Ташбаєв – введення тимчасової Диктатури Перехідного Періоду. Диктатуру пропонує встановити на три роки, аби "підготувати народ до демократії".

Рустам Ташбаєв та Джон Маккейн
Facebook/Рустама Ташбаєва
Рустам Ташбаєв та сенатор МакКейн
6. Турне Україною. Перед тим, як встановити палатки на Майдані, Ташбаєв з'являвся у різних містах України нібито для зустрічі з громадськістю: у географії подорожей Черкаси, Харків, Миколаїв та інші міста. Фото та відео з таких зустрічей не знайти, однак є інтерв'ю для місцевих каналів, де Ташбаєв говорить про слабкість нової влади і особисто президента.

7. Створює "УПА". У своїх інтерв'ю заявляє про намір створити нову партію, яка є "об'єднанням громадських організацій". Назвали новоутворення "Український політичний Альянс", або скорочено – УПА. Зв'язку з повстанською армією, запевняють, - немає. Серед "членів альянсу на даний момент значаться дослівно: Рустам Ташбаєв, профспілка м Миколаєва "Ми сильні разом", "Всеукраїнське об'єднання сиріт", ТОВ "Центр Військово-Патріотичної Підготовки "Каскад-15″, dgkjkfkh, gfjdgjdgk, djdghkdhk. (розробники вибачаються, що сайт ще допрацьовується).

8. Має фото з сенатором МакКейном. У соцмережі можна знайти фото Ташбаєва з великим другом України у американському сенаті – Джоном МакКейном. Політика Ташбаєв називає "своїм сенатором", оскільки МакКейн з Арізони, де мешкає багато років новоявлений активіст.

9. Має відомого майданівця у групі підтримки. Під час акції на Майдані Незалежності наприкінці травня до Ташбаєва приєднався Назар Мухачов, якого називають "Верховним Отаманом Козацького Війська". Назар - активіст Майдану, який був задіяний у багатьох акціях. Однак, коли почалась війна на Сході та велика частина майданних сотенців пішли на фронт, Мухачов залишився у центрі Києва і критикував нову владу та проведення АТО.

10. Отримав американське громадянство перед "Майданом 3.0". Громадянином США Рустам Ташбаєв, за його власним твердженням, став лише 8 травня 2015 року, хоча проживає у країні майже 20 років. Такий крок називає свідомим.

"Вбивство громадянина США ніяк не входило в плани. Тому що передчуваючи загрозу, що насувається, я все таки прийняв рішення пройти процедуру і отримати громадянство. Що і зробив 8 травня цього року, рівно за місяць до мого викрадення на очах у всіх очевидців в самому серці України", - написав Ташбаєв після свого нібито побиття.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів