10 київських будинків позбавили історичних статусів

У столиці будівлі, які мають статус історичної пам'ятки, перетворюють на звичайні аби потім побудувати нові центри.

У Києві за рік статус історичної пам'ятки втратили 10 об'єктів. Для прикладу, будівля XIX століття у центрі столиці, яка має історичний зміст, адже саме тут жив український письменник і мовознавець Борис Грінченко. Ще торік тут висіла меморіальна дошка. Тепер її немає, бо будинок втратив статус пам'ятки.

Щоб визначна будівля позбулася історичного статусу, за нею повинні перестати дивитися і ремонтувати. Пізніше посилаються на важкість ремонту такого дому.

Державна служба з питань національної культурної спадщини веде реєстр нерухомих пам'яток України. Об'єкти, що до нього входять, за законом, повинні охоронятися, а за недогляд на власників чекає покарання. Але жодного випадку покарання не було.

За інформацією Київського управління охорони культурної спадщини, керівник якого нині сидить за ґратами, реставрації та ремонту потребує три десятки об'єктів. У бюджеті на все передбачено 15 мільйонів гривень, але надійшло близько двох. Ці гроші призначалися на реставрування князя Володимира та Монументу Незалежності.

Що надалі буде з іншими історичними цінностями ніхто не знає.

Нагадаємо, на початку листопада стало відомо, що Київрада прийняла рішення про передачу 0,03 га землі на Андріївському узвозі під будівництво торгово-офісного комплексу з підземним паркінгом.

Читайте також:

Забудова Жукового острова: насосна станція перетворилася на маєток

Ще одна історична пам'ятка в Україні піддається забудові

Київрада "розпродає" Андріївський узвіз під торгові центри

ВідеоБула пам'ятка - буде готель або ресторан

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: