10 травня в Історії.

Для українців 10 травня —  День футболу. Інші ж країни світу в цей день також мають чим  похвалитися.

 10 травня Україна вже в одинадцятий раз буде святкувати Всеукраїнський день футболу - свято, що було засноване ще 1997 року з метою популяризації цього виду спорту серед широких верств населення і особливо серед молоді. У світлі того, що Україну було обрано як одну з господарів майбутнього чемпіонату Європи-2012, важливість цього свята зросла вже в декілька разів. Цього року численні заходи відбуватимуться на стадіонах та спортивних майданчиках усіх регіонів України, в обласних та районних центрах, у столиці та сільській місцевості, за участю усіх тих, хто любить футбол - від учнів ДЮСШ та загальноосвітніх шкіл до ветеранів футболу. Святкова програма передбачає проведення різноманітних турнірів серед хлопчиків і дівчат, матчі між командами батьків, викладачів, зустрічі молоді з легендарними гравцями та тренерами, показові фрагменти уроків футболу, цікаві конкурси тощо.

В 1906-му   відкрилося перше засідання 1-ої Державної Думи Росії.

 1932 рік  — в Ленінграді завод "Комінтерн" випустив перші 20 радянських телевізорів.

 У 1956 році   в СРСР відмінена плата за навчання в старших класах середніх шкіл.

 1960 року  американський атомний човен "Тритон" завершив першу підводну кругосвітню подорож, котра тривала 84 дні.

Маршрутом було обрано шлях, пройдений експедицією Магеллана три століття перед тим. Одним із з завдань експедиції "Тритона" було тестування психологічної атмосфери колективу з 183 людей, котрі довгий час перебувають у замкнутому просторі, виконуючи складні нестандартні завдання.

У 1975-му   американський атлет Браян Олдфілд першим в історії штовхнув ядро далі 21 метра (його рекорд був побитий тільки через 12 років).

1993-го    на вершині Евереста одночасно зібралися 40 чоловік з дев'яти експедицій — рекордна кількість людей на цій горі.

Найвища вершина земної кулі, розташована в Гімалаях на кордоні Китаю і Непалу. Гора названа  на честь британського полковника Джорджа Евереста, який керував геодезичними роботами в Індії з 1830 по 1843 рік. 

10 травня народилися:

У 1950-му  — Наталія Бондарчук, російська актриса.

ЇЇ батько - прославлений режисер Сергій Бондарчук, а мати - актриса Інна Макарова. Федір і Олена Бондарчук - брат і сестра Наталії по батьку. Дебют актриси в кіно відбувся в 1970 році ("Біля озера"). Потім Наталя зіграла у фільмах "Прийшов солдат з фронту", "Ти і я". Величезну популярність як актриса Наталія Бондарчук отримала після ролі у фільмі "Соляріс" (режисер - Андрій Тарковський. Слідом за виконанням цієї ролі до Наталі почали надходити численні пропозиції.

1956 року  народився  Владислав Лістьєв, телеведучий, шоу-мен, генеральний директор ОРТ; застрелений в під'їзді власного будинку.

З 1987 по 1990 рік вів програму "Погляд" на Центральному телебаченні. З 1990 році — художній керівник, який веде програми "Поле Чудес", "Тема", "Година пік". У 1991 році став генеральним продюсером телекомпанії ОРТ, а в 1993 році — її президентом.

В 1960 році народився   Боно (Пол Х'юстон), ірландський рок-музикант, співак (U2: Sunday Bloody Sunday, Pride , With You or Without You).

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: