100 найголовніших новин України за останні 26 років. Інтерактивний таймлайн

Дата публікації
Перегляди
8334
100 найголовніших новин України за останні 26 років. Інтерактивний таймлайн

Експерти відібрали новини, які дали цілісну картину життя країни, її побуту та різних галузей діяльності.

Напередодні відкриття першого в Україні Музею новин, присвяченого 20-річчю ТСН, було проведене експертне опитування 30 провідних фахівців різних галузей, які обрали 100 найважливіших новин сучасної України.

Підґрунтям для цього дослідження стала інформаційна картина за останні 26 років. Команда проекту зібрала всі важливі новини і розбила їх за темами — політика, спорт, культура та інші. Джерел новин було кілька: книжки істориків Георгія Касьянова та Ендрю Вілсона, політолога Пола Д'Аніері, економіста Андерса Аслунда, архіви ТСН.ua та інших видань.

Таких новин набралося більше п'ятисот. Після того редакційна група проаналізувала цей список і залишила 182 новини, які давали цілісну картину життя країни, її побуту, різних галузей діяльності.

Саме з цих 182 новин був складений опитувальник, у якому експерти оцінили важливість кожної новини за шестибальною шкалою — від "зовсім неважливо" до "дуже важливо".

Після численних обговорень та дискусій, важливою новиною вирішили вважати ту, що відповідала трьом критеріям: дала громадянам України почуття єдності, виявилася знаковою для сприйняття України в світі і визначила шлях України на роки вперед".

Власне, ось, як виглядають 100 найголовніших новин України за останні 26 років:

Якщо ви не згодні з вибіркою - приходьте до Музею новин, щоб проголосувати за важливу, на вашу думку, новину сучасної України. Музей новин розташований в "Мистецькому Арсеналі" за адресою у Києві: Лаврська, 13.

Більше про Музей новин читайте у нашому спецпроекті: 

Дата публікації
Перегляди
8334
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Email