11-річний свідок розповів, як нападники готувалися до замаху на активістів в Одесі

Чоловік попросив дітей забратися з місця, де планував здійснити злочин.

Поліція знайшла свідка не випадковості ДТП із вантажівкою та легковиком активістів в Одесі. 11-річна дитина розповіла, що її попереджали про небезпеку перебування на тому самому місці, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Хлопчик грав із молодшими сестрами за кілька метрів, перед наїздом повз них проїхав чоловік і попросив піти з дороги, бо, мовляв, там може бути небезпечно. Саме на скутері цього чоловіка, залишеному неподалік, водій вантажівки і втік з місця після зіткнення з легковиком активістів. "Спочатку пройшов чоловік із телефоном. Він озирався там, дивився. Потім проїхав мопедист, сказав нам: не грайте тут, тут машини їздять. А через кілька хвилин вантажівка приїхала", - розповів очевидець.

ВідеоВ Одесі стався замах на двох активістів

Аварія сталася на тихій вуличці у приватному секторі на околиці міста. Вантажівка на повній швидкості пішла на лобове зіткнення із припаркованим легковиком. Дивом ніхто не постраждав: один з чоловіків ще не встиг сісти в машину, другий – вистрибнув з салону. Водій вантажівки одразу з місця пригоди втік, на нього чекав спільник на скутері.

В Одесі стався замах на двох активістів

Головний редактор журналу "Громадське слідство" Григорій Козьма вважає, що зазирнув в очі смерті – він за лічені секунди до зіткнення вистрибнув із машини, на котру неслася вантажівка. "Я думаю, якби залишився в машині, я би сильно постраждав. Метрів за 20 було зрозуміло, що їде цілеспрямовано на мене", - розповів він. Після удару водій вантажівки пробіг до скутера, який чекав на перехресті. Журналіст зробив услід два постріли з пістолету і впевнений – саме тому нападники не повернулися, аби закінчити справу. 

Михайло Кузаконь, який якраз мав сісти в автомобіль до Григорія, у те, що зіткнення випадкове, не вірить, бо вони обидва не раз отримували погрози через те, що викривають чиновників-корупціонерів, зокрема розслідують оборудки із земельними ділянками на Одещині. "Я думаю, це наслідок нашої діяльності антикорупційної. Нам дуже серйозно сьогодні пощастило, могло бути зовсім інакше", - вважає  громадський активіст.

Фотогалерея Наїхали вантажівкою та втекли на мопеді: в Одесі активісти заявили про замах на їхнє життя (6 фото)

Поліція  відкрила одразу два кримінальні провадження: замах на навмисне вбивство та посягання на життя журналіста. "Дві версії будуть розширені, я думаю. Ми будемо відпрацьовувати не тільки журналістську діяльність, але всі колишні конфлікти", - пообіцяв начальник обласної поліції  Дмитро Головін. "Вже встановлено попередню інформацію, що державні номери відповідають автомобілю, відпрацьовуються всі відеозаписи", - розповів прокурор Одеської області Олег Жученко. Власника вантажівки правоохоронці вже встановили і тепер досліджують, чи має він якесь відношення до злочину. За попередньою версією, спільників, які вчинили замах, було троє, їхні особи ще не встановили.

Кореспондент ТСН Олена Черняєва

Залиште свій коментар