1100 років Чернігову

Мешканці та гості Чернігова сьогодні відзначають 1100-річчя першої літописної згадки про місто.

Спасо-Преображенський собор у Чернігові (Фото: www.photoukraine.com)
Чернігів - одне з найдавніших міст України - славний своїми соборами. (Фото: www.photoukraine.com)
Мешканці та гості Чернігова сьогодні відзначають 1100-річчя першої літописної згадки про місто.

Як передає УНІАН, зранку на Красній площі Чернігова відбулося дефіле духових оркестрів та урочистий мітинг з нагоди літописного ювілею міста.

Чернігівський міський голова Олександр Соколов у вітальному слові наголосив, що цими заходами розпочинається відзначення 1100-річчя літописного Чернігова, що триватиме і протягом наступного року та відзначатиметься на державному рівні.

З Красної площі учасники святкування перемістилися до древньої цитаделі Чернігова – Дитинця, де відбулося театралізоване дійство "Чернігівські дзвони". За задумом режисерів свята, перед глядачами постали найбільш впливові історичні постаті Придеснянського краю з часів Київської Русі до ХХ століття. Як завершальний акорд дійства, уперше виконано пісню "Величальна Чернігову" та пролунали дзвони одного із символів міста - Спасо-Преображенського собору, який є реальним свідком багатовікової історії обласного центру Чернігівщини, оскільки датується ХІ століттям.

Зараз на Валу поблизу пам’ятника Т.Г.Шевченку проходить ІІ Всеукраїнський фестиваль музичного мистецтва "Кобзарський майдан у Чернігові" та діють виставки досягнень загальноосвітніх шкіл міста, створено містечко майстрів декоративно-прикладного мистецтва.
Чернігівців зі святом привітали численні гості міста, у тому числі міністр регіонального розвитку та будівництва України Володимир Яцуба та один з лідерів Партії регіонів Раїса Богатирьова, яка висловила захоплення Черніговом. "Я надзвичайно вражена святом, яке ви сьогодні проводите", - сказала Раїса Богатирьова.

Своєю чергою, Володимир Яцуба пообіцяв, що у наступному році в держбюджет буде закладено 50 млн. грн. на відновлення і реставрацію історичних пам’яток Чернігова. На його думку, ці кошти дозволять зробити те, про що мріяли багато поколінь чернігівців.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: