13 грудня 2020 року: яке сьогодні свято, прикмети та День ангела

Дата публікації
Перегляди
27к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
13 грудня 2020 року: яке сьогодні свято, прикмети та День ангела

Фото: УНІАН

​​​​​​​День ангела святкують: Андрій, Іван, Феофіл, Фрумент, Лада, В’ячеслав

Який день

В Україні сьогодні святкують День благодійництва. Це національне свято, присвячене людям, які займаються благодійністю. 13 грудня 2007 року Президент Віктор Ющенко підписав Указ про надання святу офіційного статусу.

У цивілізованих країнах благодійність вважається нормою життя кожної людини. Більшість людей, що мають роботу і певний статус в суспільстві, вважають своїм обов`язком 10% своїх грошей або вільного часу направляти на громадські справи.

Яке православне свято

13 грудня Православна церква вшановує пам’ять Апостола Андрія Первозваного. Святий апостол Андрій Первозваний – один з дванадцяти апостолів і улюблений учень Христа, він першим пішов за Ісусом, за це його називають Первозваним. Андрій став свідком воскресіння Спасителя і його вознесіння на небо.

За повчанням Ісуса Христа апостоли попрямували в різні землі проповідувати його вчення. Андрій мандрував по узбережжю Дніпра та на березі Чорного моря, по Балканському півострову, в Скіфії.

Неодноразово зустрічав на своєму шляху язичників, які його жорстоко били. Але він не припиняв молитися і зцілювати людей від недуг за допомогою молитви.

Коли ж він повернувся в Грецію, жорстокий правитель Патри наказав стратити Андрія. Він молився навіть в смертельних муках. Довгу і болісну смерть апостол прийняв на хресті.

Які традиції на свято 

Стародавня християнська легенда каже, що апостол Андрій Первозваний проповідував християнство в Царгороді, на побережжях Чорного моря та в околицях нашої столиці – Києва.

Хоч Андрій Первозванний – християнський святий, але в народній традиції звичаї і обряди цього дня мають дохристиянський характер: угадування майбутньої долі, заклинання, ритуальне кусання “калити”.

В народі ще це свято називають Калита. Воно вважається парубочим святом, оскільки у Андріївську ніч парубкам дозволено бешкетувати і робити різні збитки, а дівчата цієї ночі можуть дізнатись свою долю.  За традиціями наших предків, дівчата та хлопці сходилися до однієї хати ввечері 12-го грудня. Жартували, оповідали цікаві історії та грали в різні ігри.

Іменини: Андрій, Іван, Феофіл, Фрумент, Лада, В’ячеслав  

Що не можна робити

  • У день святого Андрія забороняється шити, ткати, прясти, виконувати важку роботу по дому.
  • Цього дня діють всі заборони Різдвяного посту  

Що можна робити 13 грудня

Традиційно свято Андрія вважається днем ворожби. Перед ворожінням не можна їсти нічого м’ясного — тільки хліб і воду. Ворожать тільки дівчата або жінки. До і після ворожіння потрібно мовчати, поки не настане ранок.

Що сталося цього дня 

1577 — англійська ескадра з 5 кораблів (164 члени екіпажу) на чолі з Френсісом Дрейком відпливла з Плімуту (Англія) для нападів на тихоокеанське узбережжя іспанських володінь у Новому Світі. Дрейк повернувся на батьківщину через 3 роки і став першим британцем, що здійснив навколосвітнє плавання, і першим капітаном, який очолював навколосвітню експедицію від її початку до завершення.

1577 — частина боярства проголосила Івана Підкову господарем (князем) Молдови. Сформовано новий уряд — козаки Чапа, Бурла і Стефан стали маршалком, гетьманом і державним писарем.

1642 — голландський мореплавець Абель Тасман став першим європейцем, що відвідав групу островів у південній частині Тихого океану, відому сьогодні як Нова Зеландія.

1769 — почалося перше концертне турне 13-річного Вольфганга Амадея Моцарта по Італії.

1913 — урочисте відкриття у Львові Національного музею, як власності української спільноти, організатором музею став митрополит Андрей Шептицький.

1917 — Курултай проголосив Кримську Народну Республіку.

1917 — Українська Центральна Рада офіційно утворила Повітряний флот.

1958 — американські вчені провели запуск живої істоти в космос. Мавпа Ґордо на борту ракети АМ-13 провела 15 хвилин в космосі, але, повернувшись на Землю, капсула з мавпою затонула в океані

1981 — голова Ради Міністрів країни генерал Войцех Ярузельський ввів у Польщі воєнний стан. Він був призупинений 31 грудня 1982 і скасований 22 липня 1984 року

1994 — у Массачусетському технологічному інституті (США) відбулась перша організаційна зустріч консорціуму World Wide Web (W3C), створеного як міжнародна асоціація для розробки і поширення уніфікованих протоколів передавання даних в Інтернеті.

2004 — Андрій Шевченко став володарем "Золотого м’яча"

Народні прикмети на 13 грудня

Ясний і морозний день віщує добрий урожай.

Якщо сніг на Андрія випав і не тане – лежати сніг буде аж до початку квітня.

Вогонь у печі 13 грудня горить червоним полум’ям – будуть морози. Білий вогонь, відповідно, віщує відлигу.

Холодно і ясно 13 грудня – буде хороший урожай наступного року

Кішка вилизує хвіст, лапи і тіло – очікуй ясного морозного дня

Швидкі та низькі хмари – прикмети до того, що скоро буде холоднеча.

Нагадаємо, що пророкують зірки 13 грудня. Гороскоп для всіх знаків

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
27к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація