14 жовтня в центрі Києва зійдуться націоналісти, комуністи та афганці

14 жовтня в центрі Києва зійдуться націоналісти, комуністи та афганці

Марш УПА в Києві в 2010 році / Фото: AFP

На Покров на Хрещатик планують вийти прибічники УПА, комуністи та афганці. В міліції готуються до "найгіршого сценарію".

У п'ятницю, 14 жовтня, в центр Києва вийдуть одночасно націоналісти, комуністи, прихильники Юлії Тимошенко і афганці. Тільки прибічники УПА обіцяють зібрати в центрі столиці 20 тисяч людей.

14 жовтня православні українці відзначать Покров Пресвятої Богородиці, в цей день традиційно святкується і День козацтва. Судячи з кількості бажаючих вийти з цього приводу на головну вулицю міста і різноманітності їх політичних симпатій, зустріч може виявитися "спекотною", пише "Комсомольська правда в Україні".

З одного боку будуть члени партії ВО "Свобода", які обіцяють провести піший хід на честь дня заснування Української повстанської армії. З іншого - комуністи. Вони вже попередили, що в цей день "ляжуть кістьми, але прихильників Степана Бандери не пустять на Хрещатик".

"Це буде День єдиних антифашистських дій. Ми теж виведемо на акцію всіх наших прихильників", - заявив комуніст Олександр Голуб.

Зі свого боку, розповів свободівець Андрій Іллєнко, його сила очікує, що під її прапорами вийдуть і підприємці, і чорнобильці, і афганці. "Зберуться близько 20 тисяч осіб. Буде як в 1991 році, коли ми з оркестром йшли по Хрещатику, а потім - до Верховної ради. Тоді було добре, і зараз теж буде", - запевнив він.

На чиєму боці виступатимуть прихильники Тимошенко, які зараз стоять табором під Печерським райсудом на Хрещатику, залежить від вироку, винесення якого розпочнеться 11 жовтня.

Принаймні міліція вже готується до кількох сценаріїв, в тому числі і до гіршого.

"Уявляєте, що буде, якщо вся ця маса людей зіткнеться? Львів на 9 Травня здасться репетицією. Тому ми готуємося до найгіршого сценарію", - розповіло "КП" джерело в правоохоронних органах.

Читайте також:

Литвин: тільки нова революція може зірвати вибори

Адміністрацію президента в Києві закидали димовими шашками

В Інтернеті пропонують 5000 дол. за зуби львівських націоналістів

Заворушення у Львові на День перемоги: реакція та наслідки

Повʼязані теми:

Наступна публікація