15 суддів Верховного суду подали заяви про відставку

Верховна рада готується звільнити одразу більше 100 суддів. Серед них - 15 суддів Верховного суду, які подали заяви про відставку.

Верховна рада планує звільнити 118 суддів, серед яких 15 суддів Верховного суду, які подали заяви про відставку.

Про це повідомило видання "Дзеркало тижня" з посиланням на власну інформацію. За наявними даними, парламентський комітет з питань правосуддя за поданням Вищої ради юстиції планує передати до ВР рішення рекомендувати звільнити всіх цих суддів.

Зокрема, подали заяви про відставку 15 суддів зі складу Верховного суду України, 4 судді з Вищого адміністративного суду України, 2 судді Вищого господарського суду України.

Також подали прохання про відставку 16 суддів Апеляційного суду Донецької області.

Нагадаємо, у липні парламент ухвалив судову реформу, запропоновану Адміністрацією президента Віктора Януковича. Опозиція звинуватила владу в тому, що вона знищила Верховний суд і зробила його статистом.

Згідно новому судовому законодавству, Вищій раді юстиції було надано право призначати і звільняти голів судів та їхніх заступників за поданням відповідної ради суддів. Крім того, було вирішено створити Вищий спеціалізований суд з цивільних і карних справ, обмежити кількість суддів Верховного суду і ліквідувати військові суди.

Раніше "Дзеркало тижня" повідомляло, що після набуття чинності новим законом "Про судоустрій та статус суддів" судді почали масово подавати заяви про відставку. За інформацією видання, в даний момент відбувається "вимивання" ядра суддівського корпусу. Із системи переважно йдуть найбільш досвідчені і професійно підготовлені судді.

Крім того, за наявною інформацією, парламентський комітет з питань правосуддя підготував проект рішення рекомендувати ВР обрати на посаду судді Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ Леоніда Фесенка, який раніше повідомляв про те, що пропозицію очолити новий вищий суд він "отримав особисто від президента".

Читайте також:

Після судової реформи українські судді масово звільняються

Рада відмовилася розглядати відставку суддів КС

Рада схвалила судову реформу Януковича

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: