15 вересня 2020 року: яке сьогодні свято, прикмети та День ангела

15 вересня 2020 року: яке сьогодні свято, прикмети та День ангела

​​​​​​​День ангела святкують: Альфред, Антон, Демид, Леонід, Іван, Федір, Федот, Феодосій, Пилип, Юліан.

Який день

Сьогодні святкують Міжнародний день демократії. Свято встановлено Генеральною асамблеєю ООН 2007 року і відзначається щорічно 15 вересня. ООН запропонувала державам, а також регіональним, міжурядовим і неурядовим організаціям встановити нове свято, як привід звернути увагу на стан демократії в світі.

Святкує свій День народження Google. Ларі Пейдж і Сергій Брін зареєстрували доменне ім’я "google.com" 15 вересня 1997 року. Саме слово "google" виникло, за словами їх творців, коли один з друзів неправильно записав математичний термін "googol" (гугол).

15 вересня п’ять країн Центральної Америки святкують День незалежності.  Саме сьогодні, 1821 року, іспанські колонії Гватемала, Гондурас, Коста-Рика, Нікарагуа, Сальвадор проголосили свою незалежність.

Яке православне свято

Згідно з церковним календарем, сьогодні вшановують пам’ять мученика Маманта, його батьків Руфіни і Феодота. Відомо, що мати і батько Маманта були людьми знатними, але навіть незважаючи на це, вони не змогли уникнути сумної долі – під час гонінь і переслідувань прихильників християнської віри їх уклали в темницю, де обидва померли. Перед смертю Руфіна народила дитину, яку передоручила Богу. Маленького Маманта взяла на виховання одна багата вдова на ім'я Амієвих, яка також поховала і його батьків. Амія зробила все, щоб виростити Маманта християнином, дала йому гарну освіту. Юнак міг похизуватися талантом красномовства, а тому, вирішив стати проповідником. Багатьох людей Маманту вдалося навернути до віри. Однак коли правитель Демокріт дізнався про те, що робить Мамант, він повідомив про це імператору Авреліану, який заарештував проповідника і став умовляти прийняти язичництво. Вмовляння не діяли, а тому, Маманта піддали великій кількості катувань. Зрештою, вирішили втопити Маманта в морі, але Бог врятував мученика, і він був віднесений хвилями на високу гору в пустелі, розташовану неподалік від Кесарі. Там Мамант заснував церкву і проводив своє життя в молитвах.

Які традиції на свято 

За народним календарем сьогодні – день Маманта-Овчинника. Цей день вважався нещасливим, тому селяни намагалися сьогодні навіть не виганяти худобу з двору. Маманта-Овчинника називали покровителем кіз і овець. На його честь в цей день готували страви з козячого молока.

Іменини

День ангела святкують: Альфред, Антон, Демид, Леонід, Іван, Федір, Федот, Феодосій, Пилип, Юліан.

Що не можна робити 

 • Нові справи 15 вересня починати не варто – до провалу.
 • На ринок ліпше не ходити. Покупки не принесуть бажаної радості, та й обікрасти можуть або обдурити.
 • Не можна робити нічні та вечірні випаси худоби – овець і кіз на пасовище відправляли тільки вдень.

Що можна робити 15 вересня

 • В цей час опадали листя з черемхи, жінки і діти вирушали в ліс на збір журавлини.
 • Важливо, щоб в цей день на столі були страви, приготовані з козячого молока.
 • Сьогодні починалися гуляння. Також після закінчення робіт хлопцям необхідно було йти в рекрути. У цей день їх не навантажували ніякою роботою. Так що, 15 вересня люди ходили в гості, влаштовували жартівливі бійки і бенкети

Що сталося у цей день 

1821 — іспанські колонії Гватемала, Гондурас, Коста-Рика і Сальвадор проголосили свою незалежність.

1874 — у Берні відкрився міжнародний поштовий конгрес, на якому був підписаний договір про створення Всесвітнього поштового союзу.

1893 — у Джерсі-Сіті (США) почала виходити газета "Свобода" — перше україномовне видання в США.

1917 — Тимчасовий уряд проголосив Росію республікою.

1941 — у Берліні ув’язнено Степана Бандеру та Ярослава Стецька.

1944 — у Києві відкрито оновлений Державний музей західного і східного мистецтв (нині Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків).

1968 — в рамках радянської програми висадки людини на Місяць в СРСР запущено космічний апарат "Зонд-5", котрий вперше у світі облетів навколо супутника і повернувся на Землю.

1971 — у Ванкувері створено екологічну організацію "Грінпіс". Перша акція — протест проти американських ядерних випробувань біля Аляски

1991 — у Києві на площі Богдана Хмельницького відбулося Всеукраїнське народне віче на підтримку Акту про державну незалежності України.

1991 — Верховна Рада України скасувала ухвалу Севастопольської міської ради про російський статус міста.

1994 — Україна приєдналась до Конвенції "Про "відмивання“, пошук, арешт і конфіскацію доходів, отриманих злочинним шляхом".

Народні прикмети на 14 вересня 

 • Якщо день ясний, то осінь тепла буде.
 • Якщо захід червоного кольору, скоро буде мороз.
 • Дощ – до сухої осені.
 • Низькі хмари – до негоди.
 • Безвітряна погода і велика кількість роси – до ясної та теплої осені.
 • Сніг, що випав в цей день, швидко розтане.
 • Щоб захистити житло від підступів нечистої сили, його обкурювали ладаном.

День підходить для проведення обрядів сімейної магії. Нагадаємо, що пророчать зірки 15 вересня. Гороскоп для всіх знаків.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів