150 млн грн для розбудови мережі кардіоцентрів: у МОЗ повідомили, як знижуватимуть смертність в Україні

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За минулий рік українські кардіологи врятували від страшної та болісної смерті на 420 людей більше.

У МОЗ продовжують розповідати, як розвиватиметься охорона здоров’я у 2019 році і скільки коштів виділено з Держбюджету на пріоритетні напрями.

Про це міністерство охорони здоров’я інформує у Facebook.

Продовжуємо розповідати, як розвиватиметься охорона здоров’я у цьому році і скільки коштів виділено з Держбюджету на...

Опубліковано Міністерство охорони здоров'я України Середа, 9 січня 2019 р.

Передбачених 150 млн грн вистачить для придбання 13 ангіографів. Це дозволить розбудувати ширшу мережу реперфузійних центрів, допомогти більшому числу людей з гострим інфарктом міокарда та знизити смертність від серцево-судинних захворювань.

Реперфузійний центр - це відділення у закладі охорони здоров’я, де безоплатно проводять коронарне стентування (відновлення порушеного кровообігу - ред) при гострому інфаркті міокарда. Для того, щоб встановити пацієнту коронарний стент, потрібне сучасне обладнання - ангіограф. Він допомагає визначити, де саме у судинах порушений кровообіг.

Наприклад, у 2017 - 2018 роках було закуплено 26 ангіографів, що дозволило надати допомогу більшій кількості людей з гострим інфарктом міокарда. Впродовж 2017 року в 11 областях України смертність від гострого інфаркту міокарду знизилася на 20% у порівнянні з 2015 роком.

«Якщо перекласти цю інформацію з сухої мови офіційної статистики, за минулий рік українські кардіологи врятували від страшної та болісної смерті на 420 людей більше. Це перше зниження кількості смертельних випадків в Україні за останнє десятиліття», - резюмували у МОЗ.

ВідеоУкраїнський кардіохірург провів унікальну операцію 8-місячній пацієнтці з вродженою вадою серця

В Національному інституті серцево-судинної хірургії врятували 8-місячне маля. За дівчинку з вродженою вадою серця не хотіли братися в жодній клініці, а батькам казали, що дитині потрібна трансплантація серця. Однак їй зробили операцію "Феррацці". Втручання назвали на честь італійського хірурга, який вигадав метод. 

Український кардіохірург провів унікальну операцію 8-місячній пацієнтці з вродженою вадою серця

Нагадаємо, що українцям радять звертатися до кардіологів за появи метеозалежності. Метеозалежність може бути не лише проблемою сама по собі, але й приховувати серйозніші проблеми зі здоров’ям. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції