17 вересня – 70-та річниця приєднання Західної України до Радянського Союзу

17 вересня 1939 року радянські війська увійшли на землі Західної України, яка на той час була територією Польщі.

17 вересня 1939 року Червона Армія, згідно з таємним протоколом пакту Молотова-Рібентропа, перейшла радянсько-польський кордон, щоб завдати
остаточного удару Польщі.

Упродовж десяти днів Червона Армія завойовувала Західноукраїнські та Західнобілоруські землі, зустрівши серйозний опір польських частин тільки в районі Холма, Чорткова та Шацька.

У боях взяли участь і загони українських націоналістів, які в околицях Миколаєва, Стрия і Щирця билися проти польських підрозділів, а у Ходорові та Львові - проти радянських частин.

До радянського офіційного обігу ці події увійшли як "Золотий вересень" або "Визвольний похід Червоної Армії".

Вдруге Червона Армія увійшла в Галичину вже в 1944 році.

Нагадаємо, що 17 вересня у Львові в першому в Україні музеї-тюрмі - Меморіалі "Тюрма на Лонцького" відкривається історико-документальна виставка "Зламані долі: комуністичний терор в Україні 1920-1950-х років".

Виставка підготовлена Міжнародним благодійним Фондом "Україна 3000" у рамках програми "Уроки історії", спільно з Галузевим архівом Служби безпеки України та Київською міською організацією Всеукраїнського товариства "Меморіал" ім. В.Стуса. Її завданням є інформування світової та української спільноти про систему репресій, які чинилися комуністичним режимом у 20-50-х роках ХХ століття проти українського народу.

Меморіал пам'яті жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького" розташований у Львові в приміщенні тюрми, де знаходились каральні органи польської, радянської та німецької влад.

Перша експозиція Меморіалу була відкрита 28 червня цього року Центром досліджень визвольного руху та Службою безпеки України.

Читайте також:

Над єдиним в Україні пам’ятником творцеві УПА вчинено акт вандалізму

У Польщі до Дня незалежності України розгромили пам’ятник УПА

Рівненчанину, двічі засудженому до розстрілу в СРСР, вручили орден УПА

СБУ розсекретить злочини НКВС, вчинені задля дискредитації УПА

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: