18-19-річних юнаків призиватимуть до армії на добровільній основі – міністр оборони

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Цьогоріч від 20 років призов на строкову службу буде обов’язковим.

2020 року на строкову службу обов'язково призиватимуть юнаків від 20 років, які не мають медичних протипоказань та інших законних причин для звільнення від служби. Водночас юнаків 18 та 19 років забиратимуть до армії лише за їхньої добровільної згоди.

Про це заявив міністр оборони Андрій Загороднюк.

"Цього року юнаків віком 18 та 19 років призиватимуть на добровільній основі. Ми вже розіслали відповідні роз’яснення обласним державним адміністраціям та наразі готуємо низку змін, зокрема до урядової постанови та правової бази оборонного відомства, аби унормувати це питання", - зазначив міністр.

Загороднюк додав, що "цьогоріч від 20 років призов на строкову службу буде обов’язковим, а від 18 та 19-ти виключно за згодою призовників".

Військовослужбовців строкової служби не залучатимуться до проведення операції Об’єднаних сил. Водночас громадяни віком від 18 років можуть піти на контрактну службу.

Міністр зазначив, що відповідні роз’яснення невдовзі будуть опубліковані на сайті Міноборони.

Нагадаємо, 16 січня Зеленський підписав указ про новий призов до армії - відповідно до документа, на службу відправлятимуть з 18 років. Тим часом у Міноборони пояснили новий указ про призов до армії, що до 20 років ніхто примусово залучатися не буде. 

Від 2015 року призовний вік в Україні було встановлено на рівні 20-27 років.

Відео Працівники військкоматів нібито силоміць забирають чоловіків до призовних пунктів

У соцмережах жваво обговорюють відео, де працівники військкоматів примушують призовників брати повістки або із застосуванням сили забирають їх до армії. Такі ролики викликають тисячі обурених коментарів, щоправда, одні гніваються через дії комісарів, інші - через пручання призовників. Як оцінюють дії підлеглих у Міноборони - дивіться у сюжеті.

Працівники військкоматів нібито силоміць забирають чоловіків до призовних пунктів

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції