18 червня: цікаві факти, народні звичаї та прикмети

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Чи можна запрограмувати віщі сни? ТСН.ua зібрав цікавинки про рослину, яку використовували в давнину для цього.

18 червня православна церква вшановує мученика Дорофея (Доротея — Ред.), єпископа Тірського. А ось у українському народному календарі цей день був важливий для отримання пророцтв із майбутнього.

Згідно з народними віруваннями саме у цей день розквітає сон-трава, вважалося, що ця рослина мала не лише цілющу силу, але й могла дарувати пророчі сни звідси й назва сон-трава.

Тому, щоб не втратити її особливий дар, її слід було збирати на світанку, а вдома занурити у прохолодну воду і витягнути опівдні. Далі квітку потрібно покласти під подушку, щоб побачити сон про майбутнє. Тому згідно з народними легендами, сни, які наснилися проти Дорофея, віщі.

Цікаво, що важко було сказати, яку саме рослину у давні часи вважали сон-травою. Такими могли бути будь-які квіти та трави, від яких людина впадала у міцний, іноді наркотичний і важкий сон. Наприклад, блекоту. Бо ж насправді сон-трава (сон розкритий — Ред.) квітне ще на початку весни, коли тільки починає розтавати сніг, але аж ніяк не у середині червня. Додамо, що на Дорофея починали косити сіно.

Український народний прогностик:

  • Сильна роса у цей день віщує багатий врожай.
  • А туман над водою — багатий урожай грибів.
  • Якщо погода на Дорофея гарна, то зерно буде велике.
  • Якщо трава вранці сильно пахне, бути дощу.

Читайте також: Що зірки нам пророкують: гороскоп на 15-21 червня 2020 року

Залиште свій коментар

Вибір редакції