19 червня 2020 року: яке сьогодні свято, прикмети та День ангела
Unsplash

День ангела святкують: Георгій, Юхим, Іларіон, Іона, Сусанна, Фекла, Лук'ян, Рафаїл та Віссаріон.

Який день

Сьогодні, 19 червня 2020 року, Міжнародний день боротьби з сексуальним насильством в умовах конфлікту. Цю дату заснувала Генасамблея ООН 2015 року, щоб привернути більше уваги до проблем сексуального насильства в умовах міжнародних і внутрішньодержавних конфліктів, які носять політичний, релігійний чи національний характер. Основне завдання цього дня - попередити подібні конфлікти, а якщо вони вже відбулися – локалізувати і припинити.

Також 19 червня відзначають Міжнародний день серповидноклітинної анемії. Серповидноклітинна анемія - спадкова хвороба крові (гемоглобінопатія), пов'язана з таким порушенням будови білка гемоглобіну, при якому він набуває особливої кристалічної будови. У періоди гемолітичних криз у хворих відзначається різке падіння рівня гемоглобіну, яке супроводжується високою температурою, чорним кольором сечі та ін. Цей день відзначають кожен рік, щоб нагадати про цю хворобу.

Сьогодні ще святкують День чорного кота, День червоного напівсолодкого вина та Всесвітній день дитячого футболу, присвячений наймолодшим любителям цієї спортивної гри.

Яке православне свято

За релігійним календарем сьогодні відзначають Преподобних Вісаріона й Іларіона. Преподобний Віссаріон був єгиптянином за походженням, але ще у молоді роки охрестився та почав подорожувати святими місцями. Згодом він вирішив прийняти обітницю безмовності та їсти раз у тиждень. Якось під час молитви він провів нерухомо 40 днів без сну та їжі. Згідно з легендами, за це Віссаріон отримав дар чудотворінь. 

Також шанують пам’ять преподобного Іларіона Далматського, якого також називають Новим. Адже в IV столітті жив інший Іларіон Великий, пам’ять якого вшановується 3 листопада. Іларіон Новий жив у IX столітті. Він народився в сім’ї Феодосії і Петра – благочестивих людей, які виховали сина точно так само. У 20 років Іларіон вирішує постригтися в ченці і йде жити в Ісихийську обитель недалеко від Візантії, після чого переходить у Далматську обитель, де приймає схиму і стає учнем преподобного Григорія Декаполита.

Після смерті свого ігумена наступні 8 років монастирем керував Іларіон. 813 року імператорський престол зайняв Лев Вірменин – відомий іконоборец. Іларіон виступив проти нього, назвав єретиком та брехуном.

За це Іларіона відправили до в’язниці, йому не давали їжу та воду. Але він все одно не відмовився від християнської віри.

Які традиції на свято 

На Русі цей день називали Ларіоном. Сьогодні треба вийти в поле, щоб прополоти його від бур'янів, бо якщо зараз цього не зробити, то вони зіпсують весь урожай. 

Іменини

День ангела святкують: Георгій, Юхим, Іларіон, Іона, Сусанна, Фекла, Лук'ян, Рафаїл та Віссаріон.

Що не можна робити 

 • Не можна уникати фізичної праці
 • Не можна відмовлятись від допомогу
 • Не можна вживати матюки
 • Не можна сумувати
 • Не можна ображати людей

Що можна робити 19 червня 

Треба прополоти город. Але полоти бур’яни треба неодмінно в період, коли місяць іде на спад. Якщо місяць прибуває, то краще цього не робити.

Що сталося у цей день 

240 до н. е. — Грецький учений Ератосфен Кіренський уперше обчислив радіус Землі.
1657 — український експедиційний корпус Війська Запорозького, очолюваний наказним гетьманом Антіном Ждановичем, що складався з Київського, Переяславського, Білоцерківського й Кальницького полків, а також з добровольчого полку з Умані, разом з союзними військами Швеції й Семигороду здобув столицю Речі Посполитої Варшаву.
1819 — До Ліверпуля прибула "Саванна" — перший пароплав, який перетнув Атлантичний океан.
1885 — З Французької республіки до Нью-Йорка доставлено подарунок — статую Свободи.
1948 — Підписано Женевську конвенцію "Про міжнародне визнання майнових та інших прав осіб, котрі перебувають у літаках".
1968 — Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію про гарантії безпеки держав, які не мають ядерної зброї.

Народні прикмети на 19 червня

 • Коники скрекочуть – буде хороша погода.
 • Вітер дме зі сходу — літній сезон буде дощовим.
 • Якщо вранці сухо та тепло, то буде гарний врожай
 • Глухий грім – буде спокійний дощ.
 • Бджоли рояться – буде ясний день.
 • Велика роса 19 червня – до гарного урожаю.
 • Якщо чути вранці грім, то ввечері буде сильна злива
 • Перепілка кричить – буде дощ.

Нагадаємо, що пророчать зірки 19 червня. Гороскоп для всіх знаків. 

Залиште свій коментар