19 червня: цікаві факти, народні звичаї та прикмети

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У який день найліпше сапати бур’яни та трактувати сни? ТСН.ua зібрав цікаві народні звичаї та прикмети про 19 червня.

19 червня церква вшановує пам’ять преподобного Іларіона, а в народному календарі цей день отримав цікаве забарвлення. Сподіваємося, що після багатоденного читання наших розвідок про народні звичаї та традиції, ви вже не дивуєтеся, що Олена — льоносійка, а Митрофан — гнойовик. Народна уява просто "прикріпила" до тих чи тих святих прогнози, звичаї та прикмети, які були важливими протягом віків, також не виключено, що ці функції колись "виконували" місцеві язичницькі божества.

Тому, і хоча це нині сприймається як дивовижа, Іларіона, про якого йшлося вище, сприймали як того, хто допомагає сапати городину. Додамо, що українська народна форма цього імена Ларіон, а зменшені та пестливі форми Ларко, Ларик, Ларіосик. Вважалося, що на Іларіона варто добряче прополоти город від бур’янів та шкідників, чим чистіше, тим ліпше. Така ритуальна і цілком буденна діяльність мала забезпечити хороший врожай.

"Прийшла пора полоти руки собі колоти", — говорили у цей день. Згідно з народними уявленнями, дівчина, яка поле у цей день город, добуває з надр матінки-Землі для себе красу, а своїм батькам здоров’я та силу. Також, як і в попередній день, значну увагу приділяли трактуванню снів, які могли показати ймовірне майбутнє.

Український народний прогностик:

  • Прийшов Ларіон — треба спину гнути, бур’яни з поля тягнути
  • Бабки вранці сидять крильцями на схід, у полудень — на південь, а ввечері — на захід.
  • Комарі та мошка стоять стовпом — на гарну погоду.
  • Якщо з дерев у суху погоду падають гілки, то буде дощ.
  • Якщо граки пасуться на траві, то невдовзі задощить.

Читайте також: Що зірки нам пророкують: гороскоп на 15-21 червня 2020 року

Залиште свій коментар

Вибір редакції