"2+2" покаже прем'єру фільму "ДАП. 48 годин з кіборгами"

В основу авторського проекту військового репортера, ведучого програми "Спецкор" на каналі "2+2" Руслана Ярмолюка покладено матеріали, які журналіст зняв восени 2014-го.

21 січня, о 19:00, на каналі "2+2" відбудеться прем'єра документального фільму "ДАП. 48 годин з кіборгами", присвяченого легендарним захисникам Донецького аеропорту.

В основу авторського проекту військового репортера, ведучого програми "Спецкор" на каналі "2+2" Руслана Ярмолюка покладено матеріали, які журналіст зняв восени 2014-го, коли під час одного з відряджень провів в аеропорту дві доби разом з його захисниками. "Це були лише 48 годин з оборони аеропорту, які нам, репортерам, тоді здалися вічністю", – говорить Руслан Ярмолюк. Також у фільмі використано матеріали військових кореспондентів Олександра Моторного та Олександра Загородного.

"Зйомки в зоні боїв були б неможливими без злагодженої роботи всієї групи: репортера, оператора, водія. Тож, хочу сказати окремі слова подяки за витримку та професіоналізм нашим операторам Михайлові Путяті, Сергію Кисельову, Владиславу Журенку та водіям Сергію Шпортилу, Миколі Головку, Олександрові Зазимку", – зазначив Руслан Ярмолюк.

Пряма мова кіборгів, їхнє розуміння свого обов'язку, їхні жарти поруч з цілковитим усвідомленням небезпеки і готовністю стояти до кінця вражають щирістю та непоказним героїзмом. Особливо зворушливими є кадри, на яких видно, як у хвилини затишшя хлопці телефонують рідним і, щоб нікого не турбувати, розповідають, що вони зараз, хто в Миколаєві на полігоні, хто у Харкові охороняє склади, хто відпочиває  і дивиться телевізор.

"Було честю потрапити туди і реально тримати оборону, побувати в боях, показати себе, чим ти будеш", – говорить один із командирів кіборгів Максим Галактіонов (позивний "Грифон"). Він командував обороною, вирішував, як правильно розставити позиції, коригував вогонь артилерії. В одному з боїв Максим викликав вогонь на себе, отримав поранення. На сьогодні "Грифон" переніс 5 операцій і все ж планує залишитись у війську насамперед для того, щоб передати отриманий досвід новобранцям, щоб навчити їх виживати. "Я пишаюсь не кількістю вбитих, а кількістю врятованих", – зазначає командир п'ятої роти другого батальйону миколаївських десантників.

Фільм "ДАП. 48 годин з кіборгами" також привертає увагу до проблем, з якими захисники ДПА стикаються сьогодні. Так, тяжкопоранений боєць 79-ї аеромобільної бригади Михайло Дубина (позивний "Вовк"), не лише лікується власним коштом та коштом благодійників, а й дізнався, що з армії його демобілізували "заднім числом", фактично в той день, коли  він в останньому бою на РЛС витяг пораненого командира і сам отримав поранення. Втім, така несправедливість, жодним чином не вплинула на усвідомлення воїном свого обов'язку "Мене ж не зрадили ті люди, за яких я воював. Мене ж зрадили штабники", – говорить Михайло Дубина.

Прем'єра фільму "ДАП. 48 годин з кіборгами" на каналі "2+2" відбудеться 21 січня о 19:00, повтор – опівночі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: