2 квітня 2021 року: яке сьогодні свято, прикмети та День ангела

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
2 квітня 2021 року: яке сьогодні свято, прикмети та День ангела

Associated Press

День ангела святкують: Василь, Віктор, Віссаріон, Герман, Іван, Клавдія, Максим, Марія, Мирон, Микита, Олександра, Параскева, Світлана, Севастіан, Сергій, Уляна.

Який день

Сьогодні святкують Міжнародний день дитячої книги. Цю дату встановили на честь дня народження Ганса Крістіана  Андерсена. Свято з'явилося 1967 року. Ініціатором стала Міжнародна рада з дитячої книги. У Міжнародний день дитячої книги намагаються особливо підкреслити, на скільки важливо ще з малих років читати хороші книги. Тому що саме вони створюють духовний і інтелектуальний образ нових поколінь.

2008 року Генасамблея ООН оголосила 2 квітня Всесвітнім днем поширення інформації про проблему аутизму. Зараз все більше дітей страждають аутизмом в різних країнах. А це створює жахливі наслідки не тільки для самих хворих, а й для їхніх сімей і громад. Метою дня є поширення думки, що потрібно допомагати людям, які страждають на це захворювання, намагатися підвищити їх рівень життя. 

Яке православне свято

2 квітня – день Фотинії Колодязниці. Свята Фотинія була лікаркою. Вона могла лікувати навіть найскладніші хвороби, а вода, яку вона подала Ісусу, була цілющою. Тому сьогодні моляться святий Фотинії про здоров’я і просять зцілити хвороби, допомогти в лікуванні. 

Які традиції на свято 

Вода 2 квітня має корисні властивості, і в народі знахарі сьогодні використовували її для лікування хвороб і зняття пристріту. Існувала традиція вмиватися колодязною водою – це вважалося дуже корисним. Якщо вмитися нею, організм зміцніє, імунітет зміцнитися, хвороби відступлять, а людина омолодиться.

Також воду з колодязя використовують для очищення будинку і тварин. Потрібно окропити кожен кут хати, всі двері, вікна і стіни – це очистить енергетику житла і вижене з дому все погане.

Іменини: Василь, Віктор, Віссаріон, Герман, Іван, Клавдія, Максим, Марія, Мирон, Микита, Олександра, Параскева, Світлана, Севастіан, Сергій, Уляна.

Що не можна робити

  • Сьогодні не можна багато працювати та виконувати важкі домашні справи. 
  • Цього дня категорично заборонені сварки в сім'ї. 
  • Не можна починати нові справи або планувати поїздки.

Що можна робити 2 квітня

Якщо випити з колодязя води – можна від хвороби вилікуватися. 

Прикмети на 2 квітня кажуть, що цього дня саме час дівчатам залучати женихів. Тому дівчата проводять спеціальний обряд. Беруть довгі рушники з вишитими на них рибками і водять хороводи в гаю. Такий хоровод приваблює женихів і допоможе дівчині вийти заміж. Після хороводу рушники вішали на гілки беріз і залишали там висіти.

Що сталося цього дня

1513 – під час пошуків легендарного "джерела молодості" іспанський дослідник Хуан Понсе де Леон висадився на узбережжі Флориди в районі сучасного містечка Сент-Августин і оголосив півострів власністю Іспанії. 

1657 – після смерті імператора Священної Римської імперії Фердинанда III почались переговори про спадкоємця трону. 

1722 – у Петербурзі видано царський указ про ліквідацію гетьманства і утворення Малоросійської колегії – органу управління Лівобережною Україною. Складалася з російських воєвод на чолі з С. Веляминовим. 

1905 – офіційно відкрито Симплонський тунель (20 км) під Альпами, що зв'язав Швейцарію та Італію. 

1912 – лайнер "Титанік" вийшов у море для перевірки ходових іспитів, які були успішні. 

1917 – Тимчасовий уряд скасував національні та релігійні обмеження в Російській імперії. Скасована смуга осілості. 

1918 – початок антибільшовицького повстання у Шостці. 

1958 – у Вічита-Фолс (Техас) зареєстровано торнадо, що розвинуло швидкість 450 км/год. 

1964 – Радянський Союз запустив перший космічний апарат "Зонд-1" для вивчення космічного простору і напрацювання техніки дальніх космічних польотів. 

1966 – радянський супутник вперше у світі облетів Місяць. 

1967 – у день народження казкаря Ганса Крістіана Андерсена заснували Міжнародний день дитячої книги. 

1968 – в районі Зейтун, поблизу єгипетської столиці Каїр, над храмом коптів-християн люди спостерігали в небі явлення Діви Марії. 

1978 – на американському телеканалі CBS почався показ серіалу "Даллас", який тривав 13 років. 

1982 – розпочався британсько-аргентинський збройний конфлікт через Фолклендські (Мальвінські) острови.

1989 – Центральний комітет Палестинської національної ради обрав Ясіра Арафата президентом самопроголошеної Палестинської держави. 

1996 – Борис Єльцин і Олександр Лукашенко ухвалили договір про створення союзної держави; 

2004 – у Брюсселі сім країн Східної Європи: Болгарія, Латвія, Литва, Румунія, Словаччина, Словенія та Естонія – приєдналися до НАТО. 

2007 – президент України Віктор Ющенко ухвалив указ "Про розпуск Верховної Ради України" на підставі статті 90 Конституції України.

Народні прикмети на 2 квітня

  • Дощ 2 квітня – буде гарний урожай грибів. 
  • Прилетіли шпаки – прийшла справжня весна. 
  • Багато талої води у квітні – багато трави буде у травні. 
  • Вдень 2 квітня спекотно, а вночі приходять холоди – погода найближчим часом буде теплою і ясною.

Нагадаємо, що пророкують зірки 2 квітня. Гороскоп для всіх знаків.

Наступна публікація