2 липня: цікаві факти, народні звичаї та прикмети

2 липня: цікаві факти, народні звичаї та прикмети

Фото: Pexels

Якщо сьогодні йде дощ, то, згідно з народними уявленнями, він може йти ще сорок днів.

Продовжуємо розповісти про назви другого літнього місяця, бо, окрім традиційної "липень" в народі побутували ще й інші. Приміром, вживалися такі цікаві назви як "білень", адже у цей період найкраще вибілювалося полотно. Також липень величали "грозовиком" та "дощовиком", часом, коли було найбільше гроз, дощів та злив.

Подекуди липень називали "сінокіс" та "косень" ці обидві назви походять від активного часу для заготівлі сіна в Україні.

Добрі господарі намагалися влітку якомога раніше розпочати заготівлю сіна, щоб перейти до важкої праці жнив. Хотіли впоратися й до початку сезону дощів, тому праця косарів була шанованою. Ця робота була пов’язана з численними символами та оберегами. Наприклад, у перший день косовиці косарям клали у торби кілька варених яєць, це робилося для того, щоб, мовляв, сіно стало солодким.

Додамо, що 2 липня церква вшановує святого Мефодія (Методія - ред.), а згідно з українським народним календарем вважалося, що, якщо на Мефодія йде дощ, то злива може йти з перервами сорок днів.

Український народний прогностик.

  • Готуй сани влітку, а воза взимку.
  • Липень казати звик: "Я грозовик".
  • Що літо приробить зима переводить.
  • Накосили косаниці та забрали в рукавиці.
  • Поганою косою і хороший косар не буде косити.

Читайте також: Таропрогноз на 29 червня-5 липня: що карти нам віщують

Повʼязані теми:

Наступна публікація