20 років тому радянські війська вийшли з Афганістану

У Києві зібралися сотні людей, які воювали в Афганістані.

У суботу під палацом "Україна" в Києві зібралися сотні людей в нагородах. За 20 років вони не відійшли від війни. 15 лютого 20 років з часу виведення радянських військ з Афганістану: 160 тисяч вихідців з України пройшли через військово-політичну операцію Союзу, загинули в Афганістані понад три тисячі. Введення обмеженого контингенту вже давно визнали помилкою, але самі воїни-афганці кажуть, що за цю помилку розплатилися звичайні солдати.

Один з них розповідає, що це велике свято, що більше нема жертв, що вийшли з Афганістану і залишились живі. Юрій Бичковський приїхав із Херсона і вибрав із десятків таксистів, виявилось, що служили разом в Афгані. Таких таксистів, приватних бізнесменів, службовців в Україні багато. Самі вони на життя після війни не скаржаться. Дружинам невтямки, чому вони нікому не потрібні.

За словами однієї дружини афганця, вони один за одного – горою, тільки держава, на жаль, не за них, тому і сподіваються тільки на себе.

Обмежений контингент радянських військ ввели в Афганістан у грудні 79-го. Майже 10 років із Союзу направляли військовослужбовців та цивільних: всього через війну пройшло більше півмільйона людей. Щороку СРСР витрачав мільярди карбованців на війну в Афганістані, звідти додому матерям прибували труни.

Молоді хлопці підтримували рідних як могли - про війну не писали і попри радянську пропаганду туди не рвались.


Тепер підприємець із Золотоноші, а у лютому 89-го був одним із водіїв, які перетинали міст у день остаточного виведення військ союзу із Афганістану. Олексій каже, що емоції йшли через край.

За його словами в той момент командир полка сказав, хлопці у кого що є – пийте! І всі пили – це ж був приказ.

До мирного життя воїни-афганці адаптовувались тяжко, рани досі даються взнаки. Та вони збираються разом, допомагають родинам загиблих і не втримують сліз за втраченими на чужій війні друзями.

Докладніше про тих, хто повернувся з Афганістану живим - на відео ТСН.

Читайте також:

У Чернігові засудили інваліда, який взяв у заручники суддю

Підполковник-афганець обікрав грека в потязі

Афган повстає проти окупантів

Відео20 років тому СРСР вивів війська з Афганістану

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: