20% українців вступають до вишів, щоб уникнути служби в армії

Кожен п'ятий українець хоче отримати вищу освіту, щоб не йти до армії, а 13,8% - "тому що сьогодні так прийнято".

Кожен п'ятий український абітурієнт вступає до вищого навчального закладу, щоб уникнути служби в армії.

Такі результати дослідження щодо мети отримання вищої освіти оприлюднив Інституту Горшеніна.

За даними проведеного соціологами опитування, 42,4% респондентів вважають, що сьогодні вища освіта необхідна для гарного працевлаштування.

Близько третини опитаних (33,7%) вважають, що навчання у ВНЗ потрібне для отримання знань за фахом, 30,4% - для кар'єрного росту.

На думку 20,2%, вступити до ВНЗ необхідно для того уникнути служби в армії. 18,1% вважають, що вища освіта людині потрібна для розширення свого кругозору, 15,4% - для підняття свого соціального статусу, 13,8% - "тому що сьогодні так прийнято". Не змогли відповісти на дане питання 5,3% респондентів.

Більшість громадян України (68,8%) вважає, що сьогодні молода людина не може отримати хорошу роботу без досвіду роботи. При цьому чверть респондентів (23,9%) вважає, що це можливо, а 7,3% - не змогли відповісти на питання.

Переважна більшість громадян України (81,7%) вважає, що держава повинна забезпечувати випускників ВНЗ першим місцем роботи. Не бачать необхідності в цьому 12,8% опитаних, а 5,5% - не змогли відповісти.

Телефонне опитування проводилося Інститутом Горшеніна з 16 по 18 липня. Всього за випадковою вибіркою було опитано 1000 респондентів у віці від 18 років, у всіх обласних центрах України, містах Києві та Севастополі. Квотами були регіон проживання, стать і вік респондентів. Похибка репрезентативності дослідження не перевищує + / -3,2%.

Читайте також:

Майже 20% українських студентів готові заробляти гроші проституцією

Табачник зізнався, що вступив до вузу тільки з третього разу

Вищу освіту України адаптують до стандартів Євросоюзу

Понад 70% українських студентів не бажають жити на батьківщині

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: