20 українців затримано у справі про викрадення картини Караваджо

Під час спецоперації було заарештовано 20 осіб. Четверо підозрюваних - троє українців і росіянин - були заарештовані при спробі продати картину.

У справі про викрадення картини Караваджо з одеського музею були заарештовані 20 осіб, яких підозрюють у приналежності до міжнародної банди викрадачів картин.

Саме полотно "Взяття Христа під варту" (або "Поцілунок Іуди") було знайдено 25 червня в Берліні під час спільної німецько-української операції за участю антитерористичного підрозділу GSG 9. Тепер цю інформацію підтвердили і в поліції Німеччини.

Четверо підозрюваних - троє українців і росіянин - були заарештовані при спробі продати картину. Громадян України очікує екстрадиція, росіянина судитимуть в Берліні, де, за деякими даними, у нього є житло.

Мистецтвознавці вже підтвердили справжність полотна, повідомляє Berliner Kourier. Картина отримала пошкодження: злочинці невдало склали полотно, і на ньому залишилися сліди згинів. Реставрація займе декілька місяців.

Вартість роботи великого барокового художника оцінюється по-різному: від декількох мільйонів до декількох десятків мільйонів доларів. У ЗМІ фігурувала навіть сума в 100 мільйонів доларів як можлива ціна картини на чорному ринку.

Єдина в Україні картина Караваджо була викрадена з одеського музею західного і східного мистецтва влітку 2008 року; згодом ЗМІ відзначали, що збори музею практично не було захищено.

Довгий час вважалося, що "Взяття Христа під варту" - не оригінал, а копія з більш відомої версії цього полотна, що зберігається в Дубліні. Приналежність картини пензлю Караваджо була встановлена в 1950-х роках мистецтвознавцем Ксенією Малицькою. Зараз одеська картина датується 1598 роком, дублінська - 1602-м.

Читайте також:

Знайдена картина Караваджо, викрадена в Одесі

В Італії вчені виявили рештки Караваджо

Складено рейтинг цінностей, вкрадених з музеїв і галерей України

Вкрадений в Одесі "Поцілунок Іуди" знайшли на інтернет-аукціоні

ВідеоЗатримано викрадачів картини Караваджо

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: