21 червня: цікаві факти, народні звичаї та прикмети

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Яке із свят влітку найголовніше - дізнайтеся з розповіді ТСН.ua.

Оскільки день літнього сонцестояння - це рухоме свято, яке, в залежності від зсуву календаря щороку святкується 20 або 21 червня у Північній півкулі, сьогодні продовжуємо нашу розповідь про цей особливий період для українців та багатьох інших народів. Літнє сонцестояння або Купала - уособлення поєднання для українців магічного очищення за допомогою води і вогню.

Також літнє сонцестояння - одне з чотирьох найголовніших свят сонячного календаря, тому його сміливо можна назвати одним з найважливіших свят літа. Своїми ритуальними діями літнє сонцестояння логічно продовжує обряди Зелених свят. Свято пошанування літнього сонцестояння відоме не лише в українців, але й у англійців, поляків, білорусів, росіян, якутів, німців, австрійців, чехів, болгар, сербів тощо.

У давнину вірили, що якщо піти у ніч проти Купала до лісу, то можна побачити квітку папороті, яка, згідно з народними легендами, дозволяла розуміти мову тварин і рослин або здобути величезне багатство.

Додамо, що в деяких регіонах України наступного дня після ночі літнього сонцестояння, тобто на Купайла, дівчата робили з соломи ляльку, одягали її у жіночий одяг, цій фігурі вішали намисто та прикраси на шию, а голову увінчували стрічками, віночками з квітів. З такою фігурою потім ходили разом з маленькими дітьми селом, співаючи купальських пісень. Після цього йшли до природної водойми, роздягали ляльку та топили у воді. Ймовірно, утоплення такої фігури замінило вбивство у воді ритуальної жертви.

Іноді із цією лялькою поводилися інакше - на нивах та городах закопували фігурку, яку виготовляли з дерева. Під час цього обряду поруч прикрашали стіл скатертиною, а на нього клали хліб з сіллю. В цей час теж співали особливих пісень.

Нагадаємо, що цьогоріч 21 червня відбудеться сонячне затемнення, що підсилить купальські енергії цього дня.

Український народний прогностик:

  • До Купала дітки просять дощу, а після Купала він сам йтиме.
  • Дощовий день — на неврожай.
  • Ранковий туман у червні — на гожу погоду.
  • Часто грюкає грім і зливається у суцільний гул, то буде град.
  • Коли хмара змінює колір, то зміниться й погода.

Читайте також: Коридор затемнень влітку 2020 року: як пережити

Залиште свій коментар

Вибір редакції