21 листопада 2020 року: яке сьогодні свято, прикмети та День ангела

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
21 листопада 2020 року: яке сьогодні свято, прикмети та День ангела

Фото: @elizavetashliakhova

День ангела святкують: Рафаїл, Павло, Михайло, Гаврило, Марфа, Марта.

Який день

В Україні сьогодні святкують День Гідності та Свободи. Свято було започатковане 2014 року на честь двох важливих історичних подій — Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. Раніше Україна святкувала День Свободи 22 листопада. Таким чином громадяни вшановували пам’ять Помаранчевої революції. З приходом до влади Віктора Януковича свято скасували, але вже 2014 року президент Петро Порошенко скасував указ попередника та встановив День Гідності та Свободи.

21 листопада — Всесвітній день вітань. Започаткували свято 1973 року  в США брати Маккорміки на знак протесту проти посилення міжнародної напруженості й "холодної війни". "Потрібен простий, але ефективний вчинок", – вирішили брати і надіслали листи з привітаннями по всьому світу. Вони нікому не нав’язували своїх ідей боротьби за мир. Вони лише просили адресата привітати ще когось. Цього дня кожен, хто хоче дружби, миру та злагоди між людьми всієї планети, повинен привітатися хоча б з десятьма незнайомими людьми, або написати дружнього листа людям, які живуть в іншому місті, країні.

17 грудня 1996 року Генеральна асамблея ООН оголосила 21 листопада Всесвітнім днем телебачення на честь дати проведення першого Всесвітнього телевізійного форуму в Організації Об’єднаних Націй. Державам було запропоновано святкувати цей День, обмінюючись телепередачами, присвяченими таким проблемам, як мир, безпека, економічний і соціальний розвиток і розширення культурного обміну.

Всесвітній день рибальства був заснований 1998 року. Святкується рибальськими громадами по всьому світу щорічно 21 листопада. Цього дня відбувається безліч різноманітних заходів, таких, як мітинги й семінари, громадські збори, культурні програми, виставки і театральні виступи, музичні шоу та демонстрації. Загальний акцент цих заходів відзначає важливість збереження рибних ресурсів усього світу.

21 листопада, коли православна церква вшановує Архистратига Михаїла, професійний День Десантно-штурмових військ Збройних сил України святкують й українські десантники. Свято було встановлено 2017 року. Тоді ж відбулася церемонія заміни блакитного берета на берети кольору maroon разом із новим беретним знаком, вручення штандарту командувача десантно-штурмових військ, прапору роду військ та встановлено текст присяги десантника. 23 травня 2018 року президент України Петро Порошенко підписав закон про остаточне перейменування високомобільних десантних військ ЗСУ на десантно-штурмові війська.

Яке православне свято

За церковним календарем, сьогодні вшановують архангела Михаїла. Починаючи з часів Мономаховичів (1125 р.), київські князі вважали Михаїла своїм патроном, зображали його на стародавніх гербах Києва. Символ Михаїла присутній і на головній хоругві часів Богдана Хмельницького, а також на численних козацьких прапорах.

За народними переказами, архангел був вождем небесних сил. Він боровся за добро та переміг сатану. Саме тому 21 листопада прийнято звертатися до святого з проханням про захист від темних сил та ворогів. Колись цього дня день навіть влаштовували гучні гуляння, які тривали кілька днів.

Які традиції на свято 

Наші предки насамперед цього дня йшли до церкви, де молилися перед іконою Архистратига Михаїла з проханням захистити від лукавого і темних сил.

Люди вірили, що Михайлів день потрібно проводити правильно, в жодному разі не гнівити архангела. Деякі навіть дотримувалися посту, щоб очиститися від гріха перед цим святом. Також вважається, що цього дня грішники отримують по заслугах.

У свято Архистратига Михаїла люди намагалися допомагати бідним і подавати милостиню. Примирення з тим, з ким людина перебуває у сварці, вважалося чи не найкращою справою цього дня.

Михайлів день – це світле й веселе свято. У давні часи на Михайла влаштовувалися гуляння, походи в гості та бенкети. Пов'язано це з тим, що невдовзі має настати багатоденний Різдвяний піст, коли потрібно буде обмежити себе в їжі й веселощах.

Для українців цей день є особливим, адже саме архангел Михаїл вважається покровителем української столиці – міста Києва.

Іменини: Рафаїл, Павло, Михайло, Гаврило, Марфа, Марта

Що не можна робити 

 • Цього дня не можна мити голову. Наші предки вірили, що так можна "змити розум".
 • Сьогодні категорично не можна сваритися і навіть підвищувати голос. Це свято – найкращий день для примирення.
 • Не можна рубати сокирою, різати ножем або ткати, щоб Михайло не образився.

Що можна робити 21 листопада

 • Найголовніше цього дня – не відмовляти в допомозі нужденним.
 • На Михайлів день потрібно сходити до церкви, поставити свічку і відслужити молебень. Якщо немає на це часу, варто прочитати невелику молитву Аархангелу Михаїлу, щиро подякувати і, якщо потрібно, звернутися за допомогою.

Що сталося цього дня 

1620 – після тримісячного плавання на кораблі "Мейфлавер" сім'ї англійських переселенців-пуритан висаджуються в Північній Америці – в районі мису Код.

1783 – у небо над Парижем піднялася перша пілотована людиною повітряна куля братів Жозефа-Мішеля і Жака-Етьєна Монгольф'є.

1806 – Наполеон оголосив "континентальну блокаду" Англії.

1877 – Томас Едісон винайшов фонограф.

1916 – потонув "Британнік", корабель-близнюк "Титаніка", налетівши на німецьку міну.

1918 – у Львові встановлена ​​польська влада. Уряд ЗУНР переїхав до Тернополя, згодом до Станіслава (нинішній Івано-Франківськ).

1962 – президент США Джон Кеннеді зняв блокаду Куби.

1998 – відбувся перший запуск китайської безпілотної космічної ракети.

2012 – Конгресом США офіційно скасована поправка Джексона – Веніка 1974 року до Закону про торгівлю США, що обмежує торгівлю з країнами, що перешкоджають еміграції, а також такими, що порушують інші права людини.

2013 – в Україні почався Євромайдан.

Народні прикмети на 21 листопада

 • Якщо цього дня сніг буде мокрим, то майбутній урожай буде хорошим.
 • Якщо стоятимуть густі тумани, то така погода протримається до зимового Миколая.
 • Якщо на Михайла ніч ясна, то зима буде сніжна і красна.
 • Якщо Михайло дощем служить – добру й суху весну ворожить.
 • Іній – на великі сніги, а туман – на відлигу.
 • Як на Михайла вітер з полудня, то буде тепло і до пів грудня.
 • День на Михайла похмурий і на деревах іній – до хорошого врожаю.

Нагадаємо, що пророкують зірки 21 листопада. Гороскоп для всіх знаків.

Наступна публікація