22 грудня 2020 року: яке сьогодні свято, прикмети та День ангела

Дата публікації
Перегляди
26к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
22 грудня 2020 року: яке сьогодні свято, прикмети та День ангела

Фото: УНІАН

​​​​​​​День ангела святкують: Олександр, Ганна, Василь, Володимир, Евфросиния, Самойла (Самуїл), Сопрон (Софроній) і Степан (Стефан), Алевтина.

Який день

Щороку 22 грудня в день зимового сонцестояння в Україні святкується День енергетика. Символічно, що свято збігається з найкоротшим днем і найдовшою ніччю в році, коли робота енергетиків найбільш помітна. Цього дня на профільних підприємствах відбуваються святкові заходи, концерти і урочисті церемонії, нагородження кращих працівників.

22 грудня в Україні щорічно святкується День працівників дипломатичної служби, встановлений Указом Президента від 21.11.05 № 1639/2005. Дата для свята була обрана в зв'язку з тим, що в цей день в 1917 році Урядом Української Народної Республіки був створений Генеральний секретаріат міжнародних справ. Це професійне свято українських дипломатів і співробітників дипмісій, посольств і консульств країни.

Яке православне свято

22 грудня православна церква святкує День святої Анни. Цього дня, згідно з історією свята, відбулося непорочне зачаття Діви Марії – матері Сина Божого Ісуса Христа.

Відповідно до церковного переказу, Пресвята Діва Марія народилася в Назареті. Її батьки Ганна та Йоаким були праведні. Вони прожили разом понад 50 років, але не мали дітей. У розпачі Йоаким подався у пустелю і там 40 днів постував, плакав і молився, щоб Бог подарував йому та його дружині на щастя дитину. Молилася й Ганна. ЇЇ молитви не були марними. Незабаром їй явився Архангел Гавриїл і повідомив, що зачне вона преблагословенну дочку Марію, завдяки якій буде дароване спасіння усьому світу.

Які традиції на свято 

У народі День святої Анни також відомий як Анна Зимова. За давнини це свято особливо шанували вагітні жінки, яким протягом дня заборонялося братися за будь-яку роботу. У день святої Ганни на Закарпатті дівчата й молодиці, в яких часто боліла голова, не пряли.

Цього дня дівчата збиралися на свої сходки, щоб узгодити, як будуть святкуватися різдвяні свята. Дівочі громади, як і парубоцькі, мали свої традиції. На сходках теж обирали "отаманшу" — старшу дівчину, яка організовувала дівочі збори і керувала громадськими справами.

На Ганни, крім узгодження святкувань, виготовляли різдвяні прикраси — "павуків" та "їжаків" з соломи.

Від цього дня починали готуватися до свят і жінки: білили та прибирали оселі, краще підгодовували свиней, щоб мати свіжину до Різдва.

На Буковині вважали, що від цього дня починається рік. У цей час, як правило, вже встановлювалась зимова дорога, тому казали: "На Ганьки сідай в санки", “Анна зиму зрушила”.

Іменини: Олександр, Ганна, Василь, Володимир, Евфросиния, Самойла (Самуїл), Сопрон (Софроній) і Степан (Стефан), Алевтина.

Що не можна робити

  • У день святої Ганни на Закарпатті дівчата й молодиці, в яких часто болiла голова, не пряли.
  • Цього дня вaгiтні жінки відмовлялися від будь-якої роботи і нічого не робили.
  • Жінкам заборонялося прясти, в’язати і взагалі брати в руки голку або нитки.
  • Слід пам’ятати, що цього дня віряни дотримуються Різдвяного посту, тому не можна їсти м’ясо і молочні продукти.

Що можна робити 22 грудня

  • День слід почати з молитви за дітей.
  • У День святої Анни влаштовувалися дівоч-вечори, щоб дівчата могли узгодити, як святкувати різдвяні свята. Також дівчата виготовляли цього дня різдвяні прикрас з соломи.
  • За традицією, від цього дня починали активно готуватися до свят: господині прибирали будинку, білили хати і робили заготівлю продуктів до Різдва.
  • Святій праведній Анні моляться бездітні сім’ї, просячи про дарування довгоочікуваного чада і вагітні жінки – про легкі пологи і здоров’я матері та дитини.

Що сталося цього дня 

69 — після тривалої громадянської війни на чолі Римської імперії став Тіт Флавій Веспасіан, засновник династії Флавіїв.

1216 — Папа Римський Гонорій III затвердив орден мандрівних проповідників (домініканців), заснований іспанським ченцем Домініком 1215 року.

1790 — у ході російсько-турецької війни 1787-1791 рр. російські війська взяли штурмом фортецю Ізмаїл, що фактично визначило перемогу росіян у цій війні.

1845 —у Філадельфії (США) вперше продемонстровано роботу першого синтезатора голосу, створеного німецьким винахідником Йозефом Фабером.

1882 — помічник американського винахідника Томаса Едісона, Едвард Джонсон придумав ялинкову електрогірлянду і прикрасив нею ялинку в себе вдома на Різдво.

1894 — військовий суд в Парижі оголосив вирок у сумнозвісній "справі Дрейфуса".

1895 — німецький фізик Вільгельм Рентґен опромінив руку своєї дружини "Х-променями", отримавши один із перших у світі рентґенівський знімок (найперший за три роки до нього отримав український фізик Іван Пулюй)

1905 — початок грудневого збройного повстання в Москві.

1917 — Голова уряду Української Народної Республіки Володимир Винниченко підписав розпорядження про створення Генерального секретарства з міжнародних справ. Очолив Генеральне секретарство Олександр Шульгін. Від 2000 року цей день щорічно святкується в Україні як День дипломата.

1917 — Мала Рада Української Народної Республіки ухвалила закони про Головну скарбницю та Державний банк України.

1917 — у Харкові відбувся заколот проти Української Народної Республіки, проголошено про встановлення більшовицької влади і скликано III екстрений з’їзд рад маріонеткової Донецько-Криворізької Республіки

1917 — Конгрес США ввів у країні "сухий закон".

1918 — у Києві командир Осадного корпусу січових стрільців Євген Коновалець видав наказ про заборону антидержавної агітації.

1923 — почала діяти телефонна лінія Петроград-Харків.

1938 — біля берегів Південної Африки спіймали першу латимерію (найдавнішу зі сучасних риб).

1941 — британський прем’єр-міністр Вінстон Черчілль прибув до Вашингтону для переговорів з президентом США Франкліном Рузвельтом щодо об’єднання англо-американських зусиль і вироблення спільної стратегії у війні проти Німеччини та Японії. Наслідком переговорів стало створення "Об’єднаних Націй".

1947 — Установчі збори Італії ухвалили першу республіканську конституцію.

1972 — У Білій Церкві на комбінаті шин і гумовотехнічних виробів випущено першу продукцію.

1988 — Південно-Африканська Республіка підписала з ООН угоду, згідно з якою здобула незалежність остання в Африці колонія — Намібія.

1989 — у Соціалістичній Республіці Румунія перемогла народна революція, спрямована проти режиму Ніколае Чаушеску, до влади прийшов Фронт національного порятунку.

1989 — за згодою між керівниками Західної та Східної Німеччини вперше після зведення "берлінської стіни" Бранденбурзькі ворота були відкриті для вільного проходу через них громадян обох держав.

1993 — парламент Південно-Африканської Республіки ухвалив тимчасову конституцію, що поклала край політиці апартеїду.

1999 — на посту прем’єр-міністра України затверджено колишнього голову Національного банку Віктора Ющенка.

2015 — приватна космічна компанія SpaceX вперше в історії вертикально приземлила перший ступінь ракети-носія Falcon 9.

Народні прикмети на 22 грудня

Після Ганни сонце повертає на літо, а зима — на мороз.

Ясне сонце — на Новий рік буде сильний мороз, якщо хмарно, на деревах іній — під Новий рік буде відлига.

Яка Ганна до полудня, така зима до кінця грудня.

Коли іній вкриває дерева, то це передвісник хорошого врожаю.

Коли йде дощ – вся весна буде дощовою.

Нагадаємо, що пророкують зірки 22 грудня. Гороскоп для всіх знаків

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
26к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація