22 осіб судитимуть за організацію "реабілітаційних центрів", де утримували людей із наркозалежністю

Дата публікації
Перегляди
5521
Поділитись:
WhatsApp
Viber
22 осіб судитимуть за організацію "реабілітаційних центрів", де утримували людей із наркозалежністю

Фото: Офіс генерального прокурора

6 таких закладів функціонували на Рівненщині й Тернопільщині.

22 осіб підозрюються в організації на Рівненщині та Тернопільщині закладів закритого типу, де утримувались люди з алко- і нарко залежністю. В орендованих приватних будинках вони облаштували 6 так званих реабілітаційних центрів.

"Рівненською обласною прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт стосовно 22 осіб за катування, вчинене організованою групою осіб, а також за незаконне позбавленні волі та викрадення людей", — повідомила пресслужба Офісу генерального прокурора України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що чоловік під виглядом надання реабілітації хворим від наркотичної та алкогольної залежностей у 2018 році організував та забезпечив функціонування закладів закритого типу для примусового утримання в умовах ізоляції таких людей.

"До своєї діяльності він залучив 21 особу. Всі учасники групи – прихожани однієї з церков, а організатор угруповання називав себе її пастором. Всередині групи діяла стійка ієрархія, з чітким розподілом функцій учасників", — повідомили в пресслужбі генпрокурора.

Загалом в орендованих приватних будинках вони облаштували 6 таких центрів на Рівненщині та один на Тернопільщині.

"Заклади були організовані як гуртожитки для спільного проживання осіб з ґратами на вікнах, контролем телефонних дзвінків та побачень з рідними, жорсткими правилами поведінки, неповноцінним харчуванням та системою відповідних примусових заходів та фізичних покарань, у разі непокори", — йдеться у повідомленні.

Рідні нарко- та алкозалежних за утримання їх у цих закладах платили від 3 до 12 тисяч гривень щомісяця.

"Досудовим розслідуванням встановлено 26 потерпілих, за утримання яких ділки отримали 380 тис гривень. Діяльність центрів правоохоронці зупинили у травні 2020 року", — повідомили в Офісі генпрокурора.

Нагадаємо, біля Львова викрили "реабілітаційний центр", де примусово утримували людей.

Сповідь наркомана – Секретні матеріали

Сповідь наркомана – Секретні матеріали

 

Наступна публікація