22% українців виступають за федеративну Україну

Експерти зазначають, що незважаючи на фінансово-економічну та політичну кризу, більшість українців пишаються тим, що вони є громадянами України.

Такого висновку дійшли експерти Інституту проблем управління імені Горшеніна, який 18 березня підсумовував річну програму 2008 року "Проект країни".

Для 88% респондентів Батьківщиною з великої літери є держава Україна.

В порівнянні з 2006 роком кількість українців, які пишаються своїм громадянством, зросла на 16,3% (з 52,2% до 68,5% у поточному році).

Найпривабливішими регіонами для проживання в Україні є Київ, Крим, Закарпаття і Південь (Одеська, Миколаївська, Херсонська області).

58% населення України віддає перевагу унітарній державі, в той час як 22% хотіло б, аби в країні був федеративний устрій.

Характерно, що найбільша кількість прихильників федеративного устрою проживає не лише на Донбасі, де таких 51% і в Криму (33%), але й в Галичині, де за федеративний устрій виступає 31% респондентів.

На думку експертів більшість громадян підтримують унітарний устрій держави, тому що побоюються розпаду України, а також у зв’язку з нездатністю місцевої влади виконувати свої функції.

Також опитані українці не бачать в країні умов для розвитку науки, техніки, сучасних технологій, а також туризму, курортної сфери, оскільки в цих сферах немає прогресу, а громадська свідомість є досить консервативною. Люди традиційно орієнтовані на розвиток промисловості та сільського господарства.

Опитування проводились в усіх обласних центрах України, містах Києві та Севастополі.

Читайте також:

Україні потрібна цензура ЗМІ, - опитування

В Азербайджані відбувся референдум зі зміни Конституції

Бразильські географи забули нанести на карту Еквадор

Суд заборонив публікувати результати виборів у Тернополі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: